Sponzorováno

Plastické operace v Česku lákají i cizince 4.67/5 (6)

Plastické operace v Česku lákají i cizinceStále více cizinců cestuje do České republiky, aby si tam dali zvětšit prsa nebo udělat lifting obličeje.

Ekonomická krize přiměla mnohé lidi, aby začali hledat místa, kde by jim jimi požadované zkrášlovací operace udělali za méně peněz, uvedl v úterý pro média viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Jak vysvětlil, agentury zaznamenaly nárůst v počtu turistů cestujících do Česka za operacemi z asi 7000 v roce 2011 na loňských cca 10 000. „Zkrášlovat“ se přicházejí především západní turisté z Německa, Velké Británie a Rakouska. Za operacemi sem cestují i ​​mnozí Poláci a Slováci. Hlavní je pro ně cena, která je s tou zahraniční stále nesrovnatelná, vysvětlil víceprezident. Celkově ze všech lidí, kteří v Česku podstoupí plastickou operaci, je pětina cizinců.

Sponzorováno

Plastické operace levnější než u západních sousedů

„Pacienty z ciziny je opravdu hodně. Domlouvají si operace dopředu a pak sem už jdou cíleně. Jsme na světové úrovni a rozhodně se nemáme za co stydět. Dostanou stejnou kvalitu, ale několikanásobně levnější,“ řekl pro portál Blesk.cz plastický chirurg Tomáš Kydlíček .

Nejčastějšími zákroky jsou zvětšení prsou, operace víček, liposukce a operace nosu. „Plastika očních víček je nejméně časově náročná a zvětšení prsou pomocí implantátů nebo liposukce jsou pro“ turistu „nejméně náročné finančně,“ uvedla Jitka Cíchová z nejmenované kliniky laserové chirurgie v Praze.

Turisté zde nechali téměř 750 tisíc korun.

Jak uvedl další plastický chirurg Roman Kufa, ceny v Česku jsou troj-až čtyřnásobně nižší než na Západě. Ceny plastických operací se v Česku pohybují od 30 tisíc do 50 tisíc korun (v přepočtu přibližně od 1225 do 2042 eur) na osobu.

Sponzorováno

„Když to všechno spočítáme, tak nám tu turisté (v minulém roce) nechali necelých půl miliardy korun (v přepočtu přibližně 20,4 milionu eur),“ dodal Okamura. Informaci zveřejnili tisková agentura AFP a webová stránka blesk.cz.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva