Sponzorováno

Co je nejlepší na popáleniny? Babské rady 4.78/5 (9)

Téměř každé hospodyni se stalo, že se při vaření popálila. Nejčastěji vroucí vodou. Takže málokterá z nás nezná tu strašnou bolest, která bývá následkem popálení. Jak zmírnit naše muka a předejít puchýřům? Zkuste vyzkoušet následující tipy.

Popáleniny jsou nepříjemné a velmi bolestivé. V té chvíli hledáme rychlou úlevu od bolesti. Jako první, co je třeba udělat, je zchladit postižené místo proudem studené tekoucí vody, a to co nejdéle. No recepty babiček nám radí i jiné vyzkoušené metody. Jaké?

Med

Při popálení natřít postižené místo medem. Prý nezůstanou žádné puchýře a bolest se zmírní.

Hořčice

Nanést na popáleninu hořčici. Podle několika názorů má přímo zázračné účinky.

Kapsa hladké mouky

Jiný tip nám radí následující zázračný lék. Mít vždy nablízku kapsu se ​​starou moukou (nejlépe chlazenou), abyste ji v případě potřeby mohli použít. Spálené místo buď posypte hladkou moukou nebo, pokud jste se spálili na ruce, alespoň na deset minut ji celou vecpat do kapsy s moukou.

Sponzorováno

Pomoc prý přichází okamžitě a je zázračná. Nevznikne žádné zarudnutí či puchýře. Bolest rychle ustoupí.

Tyto babské recepty však platí pouze v případě, když se jedná o popáleninu prvního stupně a kůže není narušena. Neaplikujte na otevřené rány, protože byste je mohli infikovat!

Máte i vy podobnou zkušenost s léčením popálenin nebo znáte lépe i účinnější metody? Budeme rádi, pokud se s nimi podělíte.

A dále si přečtěte

VIDEO: První pomoc při popáleninách

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva