RADA: Který čaj je nejlepší na produktivní kašel?« Zpět na seznam otázek

Zdravím, mám hrozně otravný kašel s hlenem, tedy produktivní kašel. Jaké bylinky nebo čaje by mi na to mohly pomoci? Co pít, aby to bylo lepší? Děkuji. Marta

Zeptal se na 22 března, 2024 23:19
1

Pro produktivní kašel s hlenem jsou vhodné bylinky a čaje s expektoračními, protizánětlivými a uklidňujícími vlastnostmi. Zde je několik možností:

Šalvějový čaj: Šalvěj má antibakteriální vlastnosti a může pomoci zmírnit podráždění v krku. Přidání medu může zvýšit jeho účinnost.

Eukalyptový čaj: Eukalyptus má silné účinky na uvolňování hlenu a uklidňování podráždění dýchacích cest.

Lékořicový čaj: Lékořice má expektorační vlastnosti a může pomoci uvolnit hlen. Je však třeba s lékořicí opatrně, zejména u lidí s vysokým krevním tlakem nebo dalšími zdravotními problémy.

Mátový čaj: Máta má osvěžující účinky a může pomoci uvolnit dýchací cesty. Je uklidňující a může zmírnit podráždění v krku.

Heřmánkový čaj: Heřmánek má protizánětlivé a uklidňující účinky a může pomoci zmírnit podráždění v krku a dýchacích cestách.

Zázvorový čaj: Zázvor má protizánětlivé a antiseptické vlastnosti a může pomoci uklidnit podráždění v krku a podporovat vykašlávání hlenů.

Pijte teplé čaje pomalu, aby se zvýšil jejich účinek na uvolňování hlenu a zmírnění podráždění v krku. Dávejte pozor na případné alergie na bylinky a vždy sledujte svou reakci na nové čaje. Pokud problémy s kašlem přetrvávají nebo se zhoršují, je důležité konzultovat situaci se svým lékařem.

Já mám nejlepší zkušenosti s heřmánkovým čajem, ten je na produktivní kašel opravdu hodně dobrý. Zkuste nejdřív tento čaj.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 22 března, 2024 23:22