Rehabilitace po zlomenině kolena« Zpět na seznam otázek

Dobrý den. Náhodou jsem narazila na vás web, a to při hledání odpovědí, kdy začít s rehabilitací po zlomenině kolena. Dne 20.9. jsem si způsobila úraz a mám vysokou sádru na 2 měsíce. Od kdy po sundání sádry mohu začít s odbornou rehabilitací? Mám obavy, že to sama nezvládnu a hledám rehabilitacni ústav. Je mi sice 69, ale nejsem obézní a až do úrazu jsem byla velmi dobře pohyblivá. Děkuji za radu. Zdenka
Odeslal Tým rehabilitace.info
Zeptal se na 21 října, 2020 20:16
0

Dobrý den, vážená paní magistro

Velmi děkuji za odpověď. Klimkovice znám, ale jen pohledově. Původně jsem z Frýdku – Místku a můj manžel měl rodinu právě v Klimkovicích. Teď bydlíme ve vesnici za Prahou, a proto jsem si vybrala Rehabilitační ústav v Berouně.
Sádru mi mají sundat až 16.11. a paní v recepci se mě ptala, kdy chci nastoupit na rehabilitační pobyt. Neuměla jsem odpovědět, ale moc jste mi v rozhodování pomohla. Myslím, že čím dříve začnu, tím lépe. Bohužel, nevím, jestli mi koronavirová doba mé plány nepřekazí.
Mám vysokou sádru až po tříslo, špičky prstů mám volné. Teď po 4,5 týdnech se sádra trochu uvolnila, takže mohu v omezené míře pohybovat i kotníkem ( pod sádrou).
Diagnóza: Fractura tibiae prox.I. sin eminentiae et condyl.lat
Od počátku mě trápí bolesti na vnitřní straně kolena, mám dojem, že mohu mít něco s kolenními vazy, ale k tomu se chirurg nevyjádřil.
Prosím o Váš názor na možnou příčinu přetrvávající bolesti a potom také, zda jsou vhodné podpažní berle (zejména na dobu rehabilitace) nebo si mám pořídit raději francouzské.
Děkuji za Váš čas, přeji hodně zdraví a pracovních úspěchů.

Zdeňka M.

Odeslal Tým rehabilitace.info
Odpověděl 23 října, 2020 08:35
1

Dobrý den, rehabilitace už v podstatě může začít i nyní můžete cvičit volné klouby kde není sádra, předpokládám v kyčli, prsty na nohou nebo kotník polud není v sádře. Míru zatížení při chůzi vám sdělil nejspíš chirurg nebo lékař. Po sejmuti sádry by bylo dobré rehabilitovat s fyzioterapeutem, budete potřebovat ošetřit jizvy, uvolnit čéšku, zkrácené svaly. Nabrat sílu. Zaleží, kde bydlíte doporučuji Klimkovice (pokud budou otevřené) jinak soukromí fyzioterapeuti fungují.


S pozdravem
Mgr. Petra Šmídová

Odeslal Tým rehabilitace.info
Odpověděl 21 října, 2020 20:17