RADA: Mohu po masáži do posilovny?« Zpět na seznam otázek

Ahoj, dnes jsem byl na masáži zad a šíje. Mohu jít po takové masáži do posilovny? Nebo se to spíše nedoporučuje? Zapomněl jsem se maséra zeptat a zrovna mi nebere telefon. Díky za radu. Radek Z.

Zeptal se na 27 února, 2024 16:35
1

Jako. asi je to bezpečné, i když se většinou doporučuje klídek.

Po masáži zad a šíje je obvykle bezpečné jít do posilovny, pokud se cítíte dobře a nemáte žádné příznaky nepohodlí nebo bolesti. Masáž zad a šíje může uvolnit svaly a zlepšit průtok krve, což může mít prospěšné účinky před tréninkem v posilovně.

Nicméně je důležité brát v úvahu několik faktorů:

Vaše vlastní pocity: Pokud se cítíte unavení nebo ospalí po masáži, může být lepší dát svému tělu čas na odpočinek a regeneraci místo toho, abyste se ihned vydali do posilovny.

Typ masáže: Pokud byla masáž velmi intenzivní nebo se zaměřila na hlubokou tkáň, mohou být svaly citlivé nebo bolavé. V takovém případě může být lepší nechat svým svalům čas na zotavení.

Individuální reakce: Každý člověk reaguje na masáž jinak. Pokud máte obavy nebo nejste si jisti, zda je pro vás vhodné jít do posilovny po masáži, můžete se poradit se svým lékařem nebo s masérem, jaké jsou nejlepší postupy vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

Hydratace: Po masáži je důležité hydratovat tělo, protože masáž může zvýšit odplavení toxinů z tkání. Pijte dostatek vody předtím, než se vydáte do posilovny.

Pokud se cítíte dobře a nezaznamenáváte žádné nepříznivé účinky, jako je závratě, bolest nebo nevolnost, pravděpodobně nebudete mít žádné potíže s návštěvou posilovny po masáži. Mějte však na paměti své vlastní pocity a reakce těla a jednejte v souladu s nimi.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 27 února, 2024 16:36