RADA: Kolik kalorií spálím chůzí?« Zpět na seznam otázek

Zdravím. Dá se nějak určit, kolik kalorií spálím chůzí? Chodím celkem rychle. Dá se to nějak odhadnout třeba na 1 km? Děkuji. Samuel

Zeptal se na 19 dubna, 2024 15:44
1

Určení množství spálených kalorií při chůzi závisí na několika faktorech, včetně rychlosti chůze, vaší hmotnosti, vzdálenosti, kterou jste ušli, a dalších individuálních faktorech, jako je váš metabolizmus. Existuje však způsob, jak si odhadnout přibližné množství spálených kalorií při chůzi.

Jednoduchým způsobem je použití některé z online kalkulaček kalorií nebo aplikací, které vám mohou poskytnout odhad spálených kalorií na základě zadané rychlosti chůze, délky trasy a vaší hmotnosti. Tyto kalkulačky mohou být užitečné, i když poskytují pouze odhad a nemusí brát v úvahu všechny individuální faktory.

Dalším způsobem je použití průměrných hodnot. Obecně se předpokládá, že při mírné chůzi (kolem 5 km/h) spálíte přibližně 3,5 až 4,5 kalorií na kilogram vaší hmotnosti za hodinu. Pokud chodíte rychleji (například kolem 6-7 km/h), můžete spálit více kalorií. To by vám mohlo pomoci udělat hrubý odhad toho, kolik kalorií spálíte během chůze.

Dejme tomu, že vážíte 75Kg. Podle průměrných odhadů by se při váze 75 kg při chůzi rychlostí 5 km/hod mohlo spálit přibližně 90-115 kalorií za každý ušlý kilometr. Tento odhad je založen na průměrném výpočtu spálených kalorií při dané rychlosti chůze a váze.

Je však důležité si uvědomit, že tyto odhady jsou pouze hrubé a individuální výsledky se mohou lišit. Pokud máte zájem o přesnější odhad, můžete zvážit použití fitness trackeru s funkcí monitorování spálených kalorií nebo konzultaci s odborníkem na výživu nebo fitness.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 19 dubna, 2024 15:48