RADA: Kdy mohu po masáži cvičit?« Zpět na seznam otázek

Mohu se prosím zeptat, kdy mohu po masáži cvičit? Ráno jsem byl na masáži a masér mi říkal, že bych dnes neměl cvičit. Je to pravda? Chtěl jsem jezdit na rotopedu, mohu nebo ne? A kdy mohu třeba do posilovny po masáži? Díky Karel.

Zeptal se na 1 prosince, 2023 11:59
1

Po masáži může být vhodné dodržovat několik doporučení, ale obecně závisí na typech masáže, individuální reakci každé osoby a na tom, jak intenzivní byla masáž. Zde jsou některé věci, které byste měli vzít v úvahu:

Typ masáže: Pokud byla masáž taková lehčí a relaxační, pravděpodobně nebude žádný problém pokračovat v lehčím cvičení nebo jiných fyzických aktivitách. Pokud byla masáž hluboká nebo intenzivní, mohly by být svaly citlivější. To je pak lepší den necvičit. Pokud byla masáž lehká, neměl by být s lehčím cvičením problém.

Osobní reakce: Každý jedinec reaguje na masáž odlišně, prostě trochu jinak. Někdo se po masáži může cítit osvěžený a připravený na cvičení, zatímco jiný by mohl potřebovat více času k odpočinku.

Typ cvičení: Lehké cvičení, jako je rotoped, může být obecně dobrou volbou po masáži, pokud se cítíte dobře. Masér vám mohl doporučit spíše vyhnout se náročnějším aktivitám nebo posilování, zejména pokud byla masáž zaměřena na určité svalové skupiny. Do posilky bych po masáži nešel, spíš druhý den. Rotoped by neměl být problém, pokud byla masáž lehčí.

Čas po masáži: Je obvykle doporučeno nečinit nic příliš náročného hned po masáži. Klidnější aktivity, jako je procházka nebo lehká jóga, mohou být v pořádku. Intenzivnější cvičení byste možná měli odložit alespoň několik hodin po masáži. Či druhý den.

Pocit pohody: Pokud se po masáži cítíte unavení nebo citliví, je možné, že byste měli dát svalům více času na regeneraci před náročnějším cvičením.

Pokud máte konkrétní obavy nebo otázky ohledně cvičení po masáži, je vždy nejlepší konzultovat s masérem nebo se svým lékařem. Jejich rady mohou být přizpůsobeny vašemu konkrétnímu zdravotnímu stavu a reakci na masáž.

Hodně po masáži pijte a držte se spíše v teple.

Hodně bych to směřoval na váš pocit. Pokud jste po masáži “rozbitý“, tak necvičte. Pokud se cítíte dobře, jemné cvičení vám udělá dobře.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 1 prosince, 2023 12:02