RADA: Jak zklidnit žaludek po alkoholu?« Zpět na seznam otázek

Dobrý den. Jak se dá zklidnit žaludek po užívání alkoholu? Včera jsme měli večírek a celkem jsem pil a dnes mám žaludek jak na vodě. Jak se dá po takové párty žaludek zklidnit? Díky, Milan.

Zeptal se na 23 dubna, 2024 08:57
1

Zklidnění žaludku po takové party, po požití alkoholu, je důležité. Zamezíte nepříjemným účinkům, jako jsou žaludeční podráždění, nevolnost nebo pálení žáhy.

Zde je několik tipů, jak ulevit svému žaludku:

Pijte vodu: Alkohol může způsobit dehydrataci, takže pijte dostatek vody. To pomůže zředit alkohol v žaludku a také sníží jeho dráždivý účinek.

Dejte si jen lehké jídlo: Snězte něco lehkého, jako jsou třeba krekry nebo toasty. To pomůže absorbovat alkohol a ochránit žaludeční sliznici.

Vyhněte se kofeinu: Kofein může dráždit žaludeční sliznici, takže se určitě ráno vyhněte kávě nebo čaji obsahujícím kofein.

Nejezte mastná jídla: To je asi jasné. Mastná jídla mohou ztížit trávení a zhoršit stav vašeho žaludku. Raději se vyhněte smaženým, těžkým jídlům.

Zkuste nějaké přípravky: Antikyselinové léky, jako je například ranitidin nebo omeprazol, mohou pomoci snížit pálení žáhy a další nepříjemné účinky žaludeční kyseliny.

Odpočívejte: Dostatek odpočinku pomáhá tělu se zotavit. Pokud je to možné, dopřejte si klidný odpočinek. Ideálně klidné dopoledne. Tělu to dost pomůže.

Izotonické nápoje: Někdy může být užitečné pít izotonické nápoje nebo nápoje s elektrolyty, abyste nahradili ztracené živiny a tekutiny. To pomáhá třeba mě :)

Pokud vaše potíže přetrvávají nebo jsou vážné, je nejlepší vyhledat lékařskou pomoc.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 23 dubna, 2024 09:00