RADA: Jak posunout menstruaci?« Zpět na seznam otázek

Ahoj, hodilo by se mi si o něco posunout menstruaci. Jde to vůbec a jakými technikami to jde? Nebo jde to nějakými léky? Lucie

Zeptal se na 10 července, 2024 13:35
1

Zdravím, ano, jisté metody existují a psala o nich kolegyně třeba tady: https://www.rehabilitace.info/zajimavosti/jak-posunout-ci-oddalit-menstruaci/

Tak se podívejte :)

Obecně tedy existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Zde jsou některé běžné metody:

Progesteronové pilulky
Pokud neužíváte kombinovanou antikoncepci, můžete požádat svého lékaře o progesteronové pilulky. Tyto pilulky lze začít užívat několik dní před očekávaným začátkem menstruace a pokračovat v jejich užívání po dobu, po kterou chcete menstruaci odložit.

Norethisteron
Jedná se o lék, který můžete užívat k oddálení menstruace. Začne se užívat 3 dny před očekávaným začátkem menstruace a užívá se po dobu, po kterou chcete menstruaci oddálit. Po vysazení léku by měla menstruace začít do několika dní.

Tyto léky obvykle začnete užívat několik dní před očekávaným začátkem menstruace a pokračujete v užívání, dokud si nepřejete, aby menstruace začala.

Přírodní metody
Některé ženy zkoušejí přírodní metody, jako je zvýšený příjem vitamínu C, bylinné čaje (např. z kopřivy nebo maliníku) nebo akupunktura. Tyto metody však nejsou vědecky ověřené a jejich účinnost je opravdu silně individuální.

Konzultace s lékařem
Nejlepší je konzultovat se svým lékařem, aby Vám doporučil nejvhodnější a nejbezpečnější metodu vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu a potřebám.

Kombinovaná hormonální antikoncepce
Pokud užíváte kombinované pilulky (obsahují estrogen a progestin), můžete vynechat placebo pilulky a pokračovat v užívání aktivních pilulek z dalšího balení. Tímto způsobem můžete oddálit menstruaci.

Injekce
Některé ženy používají hormonální injekce, jako je Depo-Provera, k oddálení menstruace. Tyto injekce poskytují dlouhodobou antikoncepci a mohou také vést k vynechání menstruace po dobu, kdy jsou účinné.

Je důležité konzultovat jakékoli kroky k oddálení menstruace s lékařem nebo gynekologem, protože některé metody nemusí být vhodné pro všechny a mohou mít vedlejší účinky. Lékař vám může pomoci vybrat nejvhodnější metodu pro vaše potřeby a zdravotní stav.

Odeslal Daniel Borník + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 10 července, 2024 13:43