RADA: Jak ležet při nevolnosti?« Zpět na seznam otázek

Existuje nějaké poloha, která by mi ulevila při nevolnosti? Obecně se necítím moc dobře, není mi dobře od žaludku. Jak si mám lehnout, abych pocítila úlevu při nevolnosti? Je něco takového, co by mi mohlo pomoci? Máša

Zeptal se na 1 ledna, 2024 13:10
1

Při nevolnosti opravdu existují některé polohy, které mohou pomoci ulevit a zmírnit nepříjemné pocity. Zde jsou některé rady, jak pomocí polohy při ležení zmírnit nevolnost:

Ležení na boku: Mnoho lidí najde úlevu tím, že leží na boku, zejména na levém boku. Tato poloha může pomoci uvolnit tlak na žaludek a usnadnit průchod potravy ze žaludku do střeva.

Využití polštářů: Podložení hlavy a horní části těla polštářem může pomoci zabránit zpětnému toku žaludeční šťávy. Zvednutí horní části těla může pomoci udržet kyselinu v žaludku.

Ležení na zádech s podloženou hlavou: Pokud ležení na boku není pohodlné, můžete zkusit ležet na zádech s podloženou hlavou. Zvednutí hlavy může pomoci omezit nepříjemné pocity způsobené zpětným tokem žaludečních šťáv.

Zkuste polohu plodu: Pokud se rozhodnete ležet na boku, můžete si také zkoušet polohu plodu. To znamená přitažení kolen k hrudi a trochu se skrčte. Tato poloha může pomoci ulevit od tlaku na žaludek. Tohle celkem pomáhá.

Chůze: Některým lidem pomáhá lehká chůze. Pomáhá to stimulovat zažívání a uvolnit tlak v žaludku.

Vždy je důležité naslouchat svému tělu a zvolit polohu, která vám přináší úlevu. Pokud se nevolnost a nepohodlí přetrvávají nebo jsou velmi intenzivní, měli byste konzultovat s lékařem. Lékař vám může poskytnout další rady a případně provést vyšetření, aby zjistil příčinu vašich potíží.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 1 ledna, 2024 13:30