RADA: Jak léčit zadní rýmu u dětí?« Zpět na seznam otázek

Už celkem dlouhou dobu se potýkáme u dětí se zadní rýmou. Drží se jich to už fakt dlouho. Mají 8 a 10let a ne a ne je to pustit. Jak se léčí zadní rýma u dětí? Jsou i nějaké alternativní terapie léčby zadní rýmy? Už ráda vyzkouším všechno. Žofie

Zeptal se na 19 května, 2024 13:00
1

Léčba zadní rýmy u dětí závisí na příčině a závažnosti stavu. Pokud se jedná o běžnou chřipkovou nebo nachlazení způsobenou virem, můžete zvážit některé z následujících kroků:

Zajistěte dětem dostatečný odpočinek a hydrataci: Dbejte na to, aby dítě odpočívalo a pili dostatek tekutin, jako je voda, čaj nebo ovocné šťávy, aby zůstalo hydratované.

Používání solných nosních kapek nebo sprejů: Solné kapky nebo spreje mohou pomoci uvolnit ucpaný nos a zředit hlen. Používejte je podle doporučení pediatra.

Paracetamol nebo ibuprofen: Pokud má dítě horečku nebo bolest, můžete mu podat dávku paracetamolu nebo ibuprofenu podle věku a hmotnosti, podle pokynů lékaře.

Vlhčete vzduch: Udržujte vlhký vzduch v místnosti pomocí zvlhčovače vzduchu nebo umístěním misky s vodou poblíž topení.

Nosní výplachy jsou super: Nosní výplachy fyziologickým roztokem nebo solným roztokem mohou pomoci vypláchnout hlen a uvolnit ucpaný nos.

Pokud se příznaky zhorší nebo trvají déle než několik dní, je vhodné vyhledat lékařskou pomoc. Lékař může provést vyšetření a doporučit další léčbu nebo případně vyřešit jakékoliv závažnější příčiny rýmy u dítěte.

Existuje i několik alternativních přístupů, které mohou pomoci při léčbě zadní rýmy u dětí. Je však důležité konzultovat tyto metody s lékařem, zejména pokud jde o léčbu dětí. Zmíním třeba tyto:

Aromaterapie: Použití éterických olejů jako eukalyptus, máta, čajovník nebo levandule může pomoci uvolnit ucpaný nos a zlepšit dýchání. Dbejte však na to, aby byly éterické oleje ředěny v nosním roztoku nebo difuzéru a aby byly používány opatrně, zejména u dětí.

Homeopatie: Někteří lidé věří, že homeopatické léky mohou pomoci při léčbě rýmy. Příkladem může být lék Allium cepa, který se používá k léčbě rýmy spojené s častým kýcháním a slzením očí.

Akupresura: Tato technika zahrnuje tlak na určité body na těle, které jsou spojeny s rýmou a ucpaným nosem. Existuje několik bodů na obličeji a těle, které se používají k úlevě od rýmy.

Bylinné doplňky: Některé bylinné přípravky, jako je echinacea, jsou považovány za podpůrné při zlepšování imunitního systému a mohou pomoci zkrátit dobu trvání rýmy.

Probiotika: Některé studie naznačují, že užívání probiotik může pomoci posílit imunitní systém a snížit závažnost respiračních infekcí, včetně rýmy.

Pamatujte, že před zahájením jakýchkoli alternativních léčebných metod u dětí je důležité poradit se s lékařem. Mějte na paměti, že tyto metody mohou být vhodné pouze jako doplněk k standardní lékařské péči.

Odeslal Daniel Borník + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 19 května, 2024 13:04