RADA: Jaké léky si mohu vzít do letadla?« Zpět na seznam otázek

Letím za 2 dny na dovolenou letadlem a řeším, jaké léky si do letadla mohou vzít a jaké ne. Mohu si vzít klasickou lahvičku do letadla? A sprej s kapkami do do nosu? Existují nějaké léky, které si do letadla nikdy brát nemůžu?

Zeptal se na 28 ledna, 2023 21:49
1

Pokud cestujete letadlem a potřebujete si vzít léky, je důležité, abyste se před cestou informovali o pravidlech cestování s léky, která platí pro konkrétní leteckou společnost a pro cílovou zemi.

Obecně platí, že můžete si vzít do letadla léky, které jste si předepsal lékař a které potřebujete během cesty. Měli byste si vzít s sebou dostatečné množství léků na celou dobu cesty, včetně nějaké rezervy, pokud by se cesta prodloužila. Doporučuji se také mít léky v originálních obalech s údaji o dávkování a datem expirace.

Je důležité si také vzít s sebou lékařský předpis, kde bude uvedeno, jaké léky berete, proč a v jaké dávce. Doporučuje se také mít s sebou kopii receptu, pokud by bylo potřeba léky nahradit v cílové zemi.

Některé léky jsou v některých zemích zakázány nebo regulovány, proto byste se měli před cestou informovat o pravidlech cestování s těmito léky v cílové zemi. Například některé léky, které jsou legální v jedné zemi, mohou být v jiné zemi zakázány nebo naopak povoleny jen na lékařský předpis.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 28 ledna, 2023 21:53