Nesnesitelné svědění celého těla« Zpět na seznam otázek

Moje máma má od května problémy se svěděním obličeje, které přešlo na celé tělo. Nejprve šlo o svědění v oblasti nosu, lící, očí a úplně celého obličeje. později to přešlo na prsa, pak na ruce a na celé tělo. Nemá žádné vyrážky, pouze při intenzivním škrábání se vyskytnou červené vyrážky spíše jde o fleky, zřejmě ZPŮSOBENÉ podrážděním. Svědění je nesnesitelné a stupňující se. Navštívila i lékaře, jelikož se u nás v rodině vyskytl svrab přinesen z nemocnice. Spojitost byla výlučná. Výsledky byly v normě, jen chudokrvost má hodnotu 97. Kožní lékař jí předepsal chladivý peprmintový roztok a lék Omara 2x1. Vysadila jakoukoliv kosmetiku, sprchuje se v čisté vodě ale přesto stav se nezlepšil, dá se říci, že se to postupně zhoršuje. Už nevíme na koho se obrátit a co dělat.
Odeslal Tým rehabilitace.info
Zeptal se na 22 února, 2014 08:05
0

Zkoušeli jste i testy na alergii? Třeba vyloučit alergeny jako lepek, čokoláda, vejce, některé druhy zeleniny, exotické ovoce … Zkuste lehkou stravu, probiotika, detoxikaci organismu, možná chybí minerální látky, vitamíny …

Dlouhotrvající svědění celého těla bez zjevného důvodu může být příznakem poruchy jater či krve. Proto by bylo vhodné provést kontrolu jaterních testů a bilirubinu. Může se jednat také o vážné onemocnění lymfatického systému. Pokožce se uleví pokud se budete mýt ne horkou vodou a večer natřete ještě vlhké tělo trochou kokosového oleje a necháte vsáknout přes noc do kůže – bez utírání se.

Odeslal Guest
Odpověděl 22 února, 2014 08:06