Nejasný nález krvi v moči« Zpět na seznam otázek

Chtěla bych se zeptat, co to znamená, když při vyšetření moči chemicky u odborných lékařů, ke kterým chodím (za poslední rok asi 4-krát) mám vždy ve výsledku "stopy krve". Urolog mi dělal cystoskopie a nic nenašel. Nikdo to už víc neřeší, ale vždy mám v moči stopy krve podle výsledků moči chemicky. V čem by mohl být problém?
Odeslal Tým rehabilitace.info
Zeptal se na 21 února, 2014 15:12
0

Vyšetření moči papírkem není úplně přesné, pozitivní reakce na bílkoviny se může projevit i u zdravého člověka nejen při zánětu ale i zvýšené propustnosti ledvin, při nějaké metabolické disproporci, dehydrataci a nedostatečném pití. Není mi jasné proč mluvíte o krvi a ne o bílkovině v moči, neboť přítomnost krve v moči je viditelná na zbarvení. Ale malá přítomnost krve v moči nemusí být způsobena hned nějaký závažným onemocněním ledvin ale také po namáhavém cvičení a dehydrataci, při hemolytické anémii, ledvinových kamenech apod . Jelikož urolog nic nezjistil, nemusíte se hned obávat a zkuste se zamyslet nad nějakou jinou příčinou např. zda nechodíte vyčerpávajícím cvičit a při tom málo pijete a hydratujete organismus, nebo hodně pijete a málo solíte, nejíte bílkoviny a maso a málo hradíte příjem minerálů a pod.

Nedržíte nějakou dietu a pod.? máte nějaké metabolické nebo jiné onemocnění, nebo neberete nějaké léky? Možná by více ukázalo podrobné biochemické vyšetření moči a vyšetření ze sedimentu a mikroskopické vyšetření buněčných elementů, bílkovinných agregátů a pod . Existují i ​​bezpříznakové formy ledvinových onemocnění při kterých bývá jako jediný příznak onemocnění právě nějaký pozitivní nález v moči . Měla byste navštívit i nefrologii, aby se k tomu vyjádřili a příp. udělal nějaké vyšetření. No netřeba násilím hledat nějaké vážné onemocnění, protože pokud je celý Ledvinový – močový systém funkční a bez problémů tak může jít o něco běžné např. jak jsem výše zmínil ty diety , tekutiny a námahu, léky a pod .

Odeslal Guest
Odpověděl 21 února, 2014 15:14