Ledvina makrocysticky degenerovaná četnými cystami u miminka« Zpět na seznam otázek

Jsem v 21. týdnu těhotenství a lékaři mi zjistili, že děťátko má levou ledvinu makrocysticky degenerovanou četnými cystami. Pravou ledvinu má v pořádku, i močový měchýř. Jinak celkově je dítě v pořádku. Lékař mi pro jistotu doporučil odběr pupečníkové krve. Chtěla bych se zeptat. Když tento test dopadne dobře, co to bude dále znamenat pro dítě po narození?
Odeslal Tým rehabilitace.info
Zeptal se na 12 června, 2017 14:02
0

Nejsem odborník na prenatální diagnostiku, takže mohu poskytnout informace pouze z odborné literatury. Váš lékař Vás jistě informuje lépe.
Člověk může žít bez obtíží s jednou funkční ledvinou celý život, a řada lidí o tom, že má jen jednu fungující ledvinu, neví. Polycystická ledvina se nemusí v těle nijak projevovat, někdy se ale v ní může usadit infekce, tvořit kamínky, způsobovat krvácení do moči nebo vysoký krevní tlak.
Polycystická degenerace ledviny se může vyskytnout samostatně, může časem postihnout obě ledviny (i když častěji je postihuje současně) a může být i součástí nějakého vrozeného syndromu, kdy dochází k postižení i jiných orgánů. Vyšetření pupečníkové krve může odhalit některé dědičné syndromy, při nichž se mimo jiné vyskytuje polycystická degenerace ledvin.

Odeslal Rehabilitace.info
Odpověděl 12 června, 2017 14:03