Vodní dýmka - fakt je tak škodlivá?« Zpět na seznam otázek

Chci se zeptat, co si myslíte o kouření vodní dýmky. Já ji kouřím příležitostně (jednou za měsíc) už asi 3 roky a rodiče mě za to nehorázné odsuzují. Nic jiného návykové neberu, nekouřím normální cigarety - dokonce i pasivní kouření z duše nesnáším, nepiju už ani víno. Jen toto je můj jediný neduh tohoto druhu, prostě po celém týdnu v práci a ve škole občas potřebuji takto vypnout. Je to podle vás opravdu tak škodlivé? Na internetu jsou nějaké články ale většinou dost zastaralé a chci vědět jestli to opravdu tak vážně poškozuje zdraví.
Odeslal Tým rehabilitace.info
Zeptal se na Březen 5, 2014 13:55
0

S kouřením tabáku mam bohatě ZKUŠENOSTI. Nejprve cigarety. Pak jsem je definitivně nahradila jen dýmkou a jen kvalitními tabáky. Později jsem se dala na doutníky. No a manzel mi donesl z Tuniska vodni dýmku (tam to volají šíša nebo tak nějak). Takze vím, o čem je řeč a co pisu. Prijemne je to, az velmi, to je fakt. Ale jen prijemne! Ale když jsem si jednou přečetla dobru knihu o zdraví jak pracuje organismus, co se děje když dýcháme tabákový kouř, co se tam děje a věci kolem toho, pochopila jsem, že s kouřením tabáku mam prestat a tak jsem definitivně přestala. A zabavit ci pokecat a prijemne se cítit dokážu lépe, než předtím s dýmkou!

Odeslal Guest
Odpověděl Březen 5, 2014 13:58
0

Vodni dýmka mně osobně přijde o něco méně škodlivá než cigarety. Prijemne voní (pokud mas ovocný tabák), vdechne do sebe sice i skutečný tabák, ale přes vodu …

Ale nesmrdí jako po klasických cigach. A jednou za měsíc je uplna pohoda :) Když jsem byvala na výšce dávali jsme vodni téměř kazdy vikend, takze jednou měsíčně je to este uplne uplne v pohodě. Nemluvě o tom, jak je prijemne při dýmce pokecat a odpocinout si. Pokud je vše v ramci normálu, nemas se ceho bat. Jen to nedělej pravidelně, ale skutecne jednou za cas :)

Odeslal Guest
Odpověděl Březen 5, 2014 13:57