Zpracování zeleného ječmene a testy jeho kvality 4.89/5 (9)

Sponzorováno

Jak se u zeleného ječmene testuje jeho kvalita?

Jak se u zeleného ječmene testuje jeho kvalita?

Zpracování ječmene a samotná technologie výroby konečného produktu má vliv na několik zásadních věcí – v první řadě je to kvalita produktu a zadruhé cena produktu.

V současnosti jsou k dispozici tři hlavní skupiny produktů mladého zeleného ječmene.

1. Drcená sušená biomasa zeleného ječmene

Při tomto zpracování se sklizené listy mladého ječmene vysuší a celé nadrtí na jemný prášek. V závislosti na způsobu sušení je prášek zelené nebo hnědé barvy. Jde v podstatě o levnou variantu zeleného ječmene, protože tyto produkty obsahují poměrně velké množství nestravitelných částí – vlákniny z buněčných stěn.

Tato vláknina v konečném důsledku „ředí“ koncentraci samotných živin – takže buď zvýšíme dávky, nebo přijmeme mnohem méně živin ve srovnání s nápojem z lisované šťávy.

2. Ječný extrakt

Je způsob zpracování ječné rostliny vyluhováním ve vodě a následně je tato tekutina sušená na prášek. Síla a kvalita samotného extraktu závisí na délce a teplotě louhování a způsobu sušení, ale v mnohém připomíná přípravu čaje. Takovým zpracováním se nedosahuje kvalita lisované šťávy z listů.

3. Lisovaná šťáva z listů ječmene

Získává se lisováním mladých listů hned po sklizni rostliny s následným šetrným sušením při nízkých teplotách. Při tomto způsobu se do samotného produktu dostávají „čisté živiny“ a ostatní aktivní látky, které si zachovávají kvalitu a biologickou hodnotu díky nízkým teplotám při zpracování.

Sponzorováno

Vzniká zelený prášek, ze kterého se připravuje kvalitní zelený nápoj srovnatelný s kvalitou živin v čerstvé zelenině a ovoci. Jeho velkou výhodou je i vysoká koncentrace a přirozené spektrum všech živin, které působí pro organismus mnoha pozitivními účinky.

Protože celé zpracování od sklizně až po sušení vylisované šťávy proběhne v krátkém časovém období, získává se vysoce hodnotný a kvalitní produkt. Je charakteristický svou krásnou zelenou barvou, typickou vůní a chutí kterou si mnozí lidé doslova oblíbili. Zelený ječmen obohacuje náš jídelníček nejen o kvalitní živiny, ale i novou chuť.

A co vy? Dáváte si někdy zelený ječmen?

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

A co si ještě o zeleném ječmenu přečíst?

VIDEO: Zelené potraviny – test kvality Mladého ječmene

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva