Zlomený 1 obratel a bolesti - cvičit?« Zpět na seznam otázek

Před lety jsem si při pádu se stromu zlomil 1- obratel. Chodím, běhám bez omezení, bydlím v 1. poschodí a schody lehce beru po 2. (jen 30 schodů - jsem ročník 1941). Před nedávnem mě začaly mírné bolesti v okolí 1. obratle, co s tím, abych se jich zbavil, nebo se to alespoň nezhoršovalo ! Bydlím asi 6 km jižně od Litoměřic. Stačilo by vhodné cvičení? Jaké? S pozdravem H.
Odeslal Tým rehabilitace.info
Zeptal se na 20 února, 2019 09:59
0

Dobrý den,
teď nevím, jestli se ptáte na záda nebo na koleno. Pokud bolesti po rehabilitaci zad ustoupily, tak byla léčba účinná. Znovu bych tedy vyhledala fyzioterapeuta se kterým zkonzultujete cviky, které doma provádíte a zda je děláte správně. Případné ošetření měkkými technikami a uvolnění měkkých tkání by také nebylo od věci.


S pozdravem
Mgr. Petra Šmídová

Odeslal Tým rehabilitace.info
Odpověděl 11 března, 2019 12:01
0

Zlobila mě před časem bedra, nevydržel jsem stát na místě, musil jsem stále chodit. Na rehabilitaci mi říkali to, co Vy. Pak přišla
nová mladá sestřička, naučila mě zcela nové cvičení a za pár měsíců bylo zcela po bolesti. Je to již asi 2 roky, co cvičení cca obden praktikuji a bedra dala zcela pokoj. Nyní mě bolí ( nově ) pouze zlomený obratel, který jsem ”utržil” při pádu z meruňka před asi 5 lety a obratel pod ním. Asi to chce vhodně napravit , a ne se spokojit s konstatováním, že na to mám věk.

Je to asi totéž, jako mi před cca 12 lety, kdy jsem si při kleknutí na kámen, poničil kolenní chrupavku levého kolena a tři doktoři

mi tvrdili, že se s tím dá chodit ! Dalo, ale za jakých bolestí a jen s francouzskými holemi. Při operaci by mi prý museli vrtat koleno !

Dost nevybíravě jsem jim vynadal, až mi nakonec koleno provrtali, osekali poškozenou část chrupavky a na lepší obnovu chrupavky předepsali Condrosulf. Za pár měsíců jsem bez bolesti bral schody po dvou ( a beru dodnes ! ).

Odeslal Tým rehabilitace.info
Odpověděl 11 března, 2019 12:00
1

Dobrý den, ve vašem věku jsou bolesti zad bezne. Vzhledem k vašemu úrazu se může přetížení situovat do první části. Doporučila bych měkké ošetření fyzioterapeutem a následně ukázku korekce držení hlavy během dne, plus šetrné protažení.


S pozdravem
Mgr. Petra Šmídová

Odeslal Tým rehabilitace.info
Odpověděl 20 února, 2019 10:00