RADA: Kdy se už pozná těhotenství?« Zpět na seznam otázek

Zkoušíme s partnerem počít miminko. Kdy poznám, že jsem těhotná? Jsou nějaké časové odhady, kdy poznám, že jsem těhotná? Kdy po pohlavním styku poznám, že jsem těhotná? Třeba podle těhotenského testu. Děkuji, Bára.

Zeptal se na 22 září, 2023 12:37
1

Báro, poznání těhotenství závisí na několika faktorech, včetně délky vašeho menstruačního cyklu, okamžiku pohlavního styku a citlivosti těhotenského testu. Zde je několik informací, které by vám mohly pomoci:

Délka menstruačního cyklu: Pokud máte pravidelný menstruační cyklus, může být prvním znakem těhotenství zpožděná menstruace. Většina žen má cyklus trvající 28 dní, ale i to se může lišit. Zpožděná menstruace může být prvním signálem těhotenství.

Těhotenský test: Moderní těhotenské testy jsou schopny detekovat těhotenství krátce po očekávaném dni menstruace (obvykle kolem 10 až 14 dnů po pohlavním styku). Některé testy jsou však citlivější než jiné, takže pokud máte podezření na těhotenství a test vám ukáže negativní výsledek, můžete po několika dnech test zopakovat.

Fyzické příznaky: Některé ženy mohou začít pozorovat fyzické změny jako zvýšenou únava, citlivost prsou, častější nutkání na močení, nevolnost nebo zvýšenou citlivost na vůně. Tyto příznaky se však liší mezi jednotlivými ženami a nemusí se projevit u každého těhotenství.

Krev a moč: Pokud máte podezření na těhotenství, váš lékař může provést krevní test na hladinu hormonu hCG, který stoupá během těhotenství. Tento test může potvrdit těhotenství o něco dříve než domácí těhotenský test.

Pokud máte podezření na těhotenství, je nejlepší provést těhotenský test, když máte zpožděnou menstruaci, a to ráno, kdy je hladina hormonu hCG v moči nejvyšší. Výsledek testu by měl být spolehlivý, ale pokud máte stále pochybnosti, můžete se poradit s lékařem. Nejlepší je také pečlivě sledovat své tělo a reagovat na změny a příznaky, které by mohly naznačovat těhotenství.

Odeslal Tým rehabilitace.info + Mudr. Radim Poslepek
Odpověděl 22 září, 2023 12:49