Konzumace příliš velkého množství sladkostí« Zpět na seznam otázek

Můj bratr (15) konzumuje příliš mnoho sladkostí a ostatní sní jen to, co mu chutná. Normální jídla (pokud nejde o maso) sní jen minimálně, což si myslím, že je málo na jeho věk a na to, že je dost vysoký. Na krvi nebyl už dávno, rodiče to pokládají za důležité jen když je preventivní prohlídka. Při zpocení často neskutečně zapáchá, připomíná to až cibulový zápach. Moč měl naposledy v pořádku. Obávám se o jeho zdraví a celkový stav, s těmi sladkostmi si nedá říct. Je často roztržitý, hyperaktivní, nesoustředěný. Mně jako sestře nepřikládá velkou důležitost, proto se chci zeptat, jestli to je normální, a zda netřeba udělat nějaké vyšetření, aby pak už nebylo pozdě.
Odeslal Tým rehabilitace.info
Zeptal se na 25 března, 2014 15:00
0

Není potvrzena souvislost mezi nadměrným příjmem sacharidů (cukrů) a rizikem cukrovky. Problém ale vzniká při nárůstu hmotnosti .. při obezitě samozřejmě narůstá riziko diabetu.

Pokud jde o složení stravy platí stará moudrá věta: “tím, co jíš“, takže nezdravé stravování určitě z dlouhodobého hlediska zvyšuje riziko zdravotních potíží. Celkově je nezdravá nadměrná konzumace rafinovaného cukru (v podstatě všechny sladkosti) a také soli.

Bratr má 15 let, aktuální překonává období puberty, kdy je celkově problematická komunikace a navození systémových změn například i ve stravování.

Odeslal Guest
Odpověděl 25 března, 2014 15:01