Zelený ječmen a zelené potraviny v těhotenství – ano nebo ne? 4.92/5 (12)Zelený ječmen v těhotenstvíVelmi častým dotazem na různých přednáškách, v elektronické poště i po telefonu je, jak je to zelenými potravinami (a také zeleným ječmenem) v období těhotenství a kojení. Mnoho žen se přirozeně obává v těchto, pro ně velmi důležitých životních obdobích zelené potraviny užívat, zda je začít užívat.

Zelený ječmen v těhotenství

Pokud mladý ječmen nebo chlorellu již dlouhodobě užíváte ještě před početím, máte jistotu, že většina škodlivin je z Vašeho organismu již odstraněna a užívání zelených potravin během těhotenství i kojení nepřerušujte. Zelené potraviny dokonale nahrazují různý multikomplex vitamínů a minerálů, určené pro těhotné ženy a kojící matky. Navíc jak zelený ječmen tak i řasa chlorella působí jako adaptogen, to znamená, že harmonizují činnost jednotlivých orgánů a systémů v těle. A to je nutné ohlídat především v tak náročných obdobích, jakými je období těhotenství a kojení. Chcete-li zelené potraviny začít užívat během těhotenství či kojení, nemusíte se ničeho obávat. Jedinou komplikací může být příliš razantní zahájení užívání řasy v době pokročilejšího těhotenství. Kde rostoucí plod má již v těle matky obsazeny všechny volné prostory a nechce se mu o ně příliš dělit s vlákninou řasy. V tomto případě je nutné začínat s užívání řasy velmi pozvolna, aby „souboj o místo“ mezi těmito životními radostmi neodnášela budoucí maminka nepříjemnými pocity. Naše rada: Takže začněte 1 tabletou řasy ráno po dobu 3-4 dnů, pak přidejte 2. pilulku na noc, opět na 3-4 dny, pak i 1 tabletu na oběd a tak postupně stoupejte až na dávku 3 x 6-8 tablet denně. U zeleného ječmene vzhledem k tomu, že vlákninu neobsahuje, můžete začít dávkování rychleji a vystoupit na dávku 3×1 lžička denně po dobu 3 dnů, vždy po jedné lžičce. V období kojení můžete zelené potraviny nasazovat bez obav podle obvyklých schémat. Rozhodně se nemusíte obávat toho, že zahájením užívání zelených potravin v době těhotenství a kojení, kdy dochází k vyššímu uvolňování jedovatých látek z Vašeho organismu, ohrozíte plod či miminko.

Vylučování nedobrých látek se nebojte

K vylučování těchto látek z těla dochází především přes ledviny a stolici, částečně přes pokožku. Nijak významně se nezvyšuje ani podíl škodlivin v mateřském mléce. Naopak živiny ze zelených potravin přecházejí do mateřského mléka a s nimi i mnoho energie a dobré nálady, což jistě na svém miminku budete pozorovat. A kdyby náhodou bylo Vaše miminko příliš čilé v noci, zkuste zelené potraviny brát nejpozději kolem 16. hodiny odpoledne, aby příliš energie dodané miminku nemělo za následek vaše nevyspání. Těhotenství i doba kojení jsou nesmírně náročnými obdobími v životě ženy. Zátěž, která je na jejich organismus kladena, je velmi vysoká a vyžaduje komplexní a dostatečný přísun živin. Všeobecně je známo, že čím je dítě déle kojeno, tím lépe prospívá, je méně nemocné a významně se posiluje vztah mezi ním a matkou. Je dobře, že v posledních letech se dlouhodobé kojení stalo „módou“ a že přibývá maminek, které kojí déle než půl roku i rok. Tím větší je to ale zátěž pro organismus těchto maminek.

Zelené potraviny – příprava na těhotenství

Zelené potraviny je ideální možností jak organismus na těhotenství připravit a samotné těhotenství si pak v pohodě vychutnat. Usnadní vám i průběh porodu a hlavně rekonvalescenci po porodu. Zajistíte si tak dostatek živin pro období kojení jako pro vás, tak i pro Vaše miminko. Od toho se pak odvíjí i vaše dobrá nálada a skvělá kondice. Miminko to od vás odkouká a zapamatuje si na celý život, že to zelené, co maminka pije a polyká je určitě velmi dobré, protože je to ta nejlepší a nejkrásnější maminka na světě. A bude to chtít samo také vědomě vyzkoušet. Tak neváhejte a tu radost mu dopřejte.

Co si ještě přečíst o zeleném ječmenu a zelených potravinách?

VIDEO: Zelené potraviny – zajímavé informace o mladém ječmenu a chlorelle

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva