Zelený (francouzský) jíl a zdraví – využijete ho zevně i vnitřně 4.83/5 (6)

Sponzorováno

Zelený (francouzský) jíl a zdraví - využijete ho zevně i vnitřněZelený jíl, někdy též označovaný jako francouzský jíl, je možné zakoupit ve formě prášku. Jedná se o umletý nazelenalý minerál s velmi širokým spektrem použití. Je výborným doplňkem stravy, který má mnohé blahodárné účinky na naše zdraví, ale je možné jej využít též zevně. Jíl v léčitelství není žádným nováčkem, byl již léta používán v čínské medicíně, v Austrálii i u sibiřských národů.

Účinky zeleného jílu na naše zdraví

Zelený jíl obsahuje řadu minerálů a stopových prvků, které mají zejména regenerační a čistící schopnosti. Velmi cennou je skutečnost, že dokáže absorbovat patogenní látky – ze sliznic, tkání, ale i pokožky těla. Jako jeho pozitivní přínos lze uvést:

  • optimalizaci pH v žaludku
  • zlepšení metabolismu tuků
  • likvidaci bakterií, toxických látek ze sliznic
  • léčbu ekzémů, lupénky
  • zlepšení stavu při artróze
  • podporu střevní peristaltiky a pravidelného vyprazdňování

Vynikající detoxikace

Zejména na jaře bývá ideální čas pro detoxikaci těla. Zelený jíl se užívá tři týdny, poté je týden pauza. V prvních dnech zakoupený prášek rozmícháte ve vodě (zhruba půl lžičky do sklenice vody), necháte přes noc odstát a ráno vypijete pouze vodu bez usazeniny vespod. Čtvrtý den můžete již obsah sklenice vypít kompletně. Reakce na zahájení detoxikace může být u každého trochu jiná, proto vnímejte zejména odezvu svého těla. Nikam nespěchejte, a pokud potřebujete delší čas, klidně zprvu pijte pouze jílovou vodu.

Není vhodné nabírat jíl kovovou lžičkou. Pokud by vám nevyhovovala jeho konzumace po ránu, můžete si jej naopak ráno připravit a vypít večer. Důležitý je dostatečný příjem tekutin během detoxikace. V případě, že užíváte i jiné léky, berte je s odstupem času alespoň jedné hodiny od konzumace jílu. Detoxikace se nesmí provádět u těhotných a kojících žen a u dětí mladších tří let.

Sponzorováno

Zelený jíl pro blaho pokožky těla

Jíl můžete využít zejména jako tělový obklad nebo pleťovou masku. Tu lze připravit jeho smícháním s vodou nebo rostlinným mlékem. Pokud máte pleť suchou, můžete do masky vmíchat olivový olej. Kašička připravená z vody a jílu je aktivní jen pokud je vlhká, je tedy dobré ji nanést na obličej a zakrýt potravinářskou folií, aby nevyschla. Necháte ji takto působit zhruba půl hodiny a pak důkladně omyjete. Po jejím použití bude pleť hladká a zregenerovaná. Maska se hodí k použití na obličej, dekolt, ale i ruce. Neděste se, pokud bude chvíli po použití pleť načervenalá.

Jílové obklady působí blahodárně při léčbě otoků, pohmožděnin nebo bolavých kloubů. Zmírní podráždění po píchnutí hmyzem, urychlí hojení bolavého krku. Obklady můžete použít kdekoliv na těle. Vytvořenou jílovou kašičku lze přiložit přímo na tělo nebo zabalit do látky a přiložit ji v ní.

Zelený jíl můžete přidat i do koupele

Dojde k podpoře regenerace a pokožka vám bude vděčná. Pro lepší vůni můžete kápnout jakýkoliv éterický olej. Po koupání v jílové vodě se neutírejte, ale chvilku počkejte, než oschnete.

Další tipy propoužití zeleného jílu

Mezi další tipy lze uvést smíchání jílové kašičky s mátou, čímž získáte domácí zubní pastu. Zelený jíl je možné užít i k výplachům ústní dutiny nebo při rýmě místo kapek do nosu. Využijete jej i jako šampon na mytí vlasů nebo suchý šampon. Z vlasů i pokožky hlavy dokáže výborně odstranit přebytečnou mastnotu.

Berte v úvahu, že na počátku užívání zeleného jílu může dojít k dočasnému zhoršení stavu. To je však dáno jeho čisticími schopnostmi. Odstraňuje i vevnitř uložené zárodky obtíží, a proto nemusí být hned na počátku zřejmý jeho pozitivní efekt. Vyčkejte však a dejte mu čas, aby ukázal, jak mocný umí být, a berte dočasné zhoršení jen jako potvrzení jeho aktivity.

TIP: Zelený jíl je super na pleťovou masku

VIDEO: Jak vyrobit jílovou pleťovou masku

VIDEO: Maska se zeleným jílem proti černým tečkám a na problematickou pleť

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva