Sponzorováno

Využijte pozitivního vlivu zeleného ječmene na akné 4.85/5 (13)

Může nějak vašemu akné pomoci zelený ječmen?

Může nějak vašemu akné pomoci zelený ječmen?

Akné dokáže jistě nepříjemně potrápit, zvlášť když jeho výskyt nekončí završením puberty, ale pokračuje i v letech dospělosti. Nejedná se jen o estetický problém, tělo nám tím signalizuje, že něco v jeho nitru není v pořádku. Ne nadarmo se říká, že pokožka je odrazem celkového zdravotního stavu.

Zelený ječmen nabízí nastolení rovnováhy uvnitř organismu, která se zákonitě projeví i při léčbě těchto potíží.

Řešení problému od jeho podstaty

Na zhoršování příznaků akné může mít vliv nezdravá strava, kouření, překyselení organismu či oslabení imunitního systému. Velkou roli zde hraje též hormonální ne/rovnováha v těle. Existuje mnoho návodů, jak řešit kožní potíže.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Podstatné však je zaměřit se na problém jako celek a snažit se jej vyřešit komplexně, tedy od základu. Proto není na místě spoléhat se pouze na efekt různých mastiček a dalších povrchově používaných preparátů. Sice po nich může nastat dočasné zlepšení, ale jádro problému zůstává neřešeno.

Účinné složky zeleného ječmene

Jednou z možností, jak svému tělu dopřát detoxikaci je právě užívání mladého ječmene. Je možné jej zakoupit jako zelený prášek, který obsahuje usušené části této rostliny sklizené mnohem dříve, než kdyby měla být využita při výrobě pečiva.

Patří mezi zelené potraviny a našemu tělu dokáže dopřát pořádný přísun vitamínů, aminokyselin, enzymů, stopových prvků i minerálů. Ve své souhře jsou tyto látky schopny nastartovat imunitní systém, podpořit správné fungování vnitřních orgánů a v těle vyrovnat pH. Jelikož je ječmen mírně zásaditý, brání překyselení organismu, které se mimo jiné může odrážet i na stavu pleti. Zelený ječmen má též antioxidační účinky, které zajišťují ochranu buněk před předčasným stárnutím. Chlorofyl, tedy rostlinné barvivo v něm obsažené, působí protizánětlivě a zajišťuje rychlejší hojení defektů na pokožce.

Sponzorováno

Očistná reakce

Je třeba počítat s tím, že zprvu se na začátku užívání mladého ječmene může dostavit přechodné zhoršení stavu. Je to však jen důsledek započaté detoxikace, kdy se potřebují vyčistit i hlouběji uložená ložiska problémů. Tato fáze by měla do tří týdnů odeznít. Po určité době se může zhoršení ještě znovu zopakovat.

To se na povrch derou hlouběji uložené problémy a dochází ke komplexnímu pročištění. Vše odezní poté, co budou veškerá možná ložiska v těle odstraněna a odhojena.

TIP: Může se zelený ječmen uplatnit v boji s roztroušenou sklerózou?

Délka užívání a dávkování

Minimální doba, po kterou počítejte s užíváním zeleného ječmene, než skutečně uvidíte výsledky, je zhruba půl roku. Předem se smiřte s tím, že se jedná o běh na delší trať, a i poté je třeba v kůře pokračovat, případně alespoň jednou ročně očistnou kůru v délce tří měsíců zopakovat.

Dospělí obvykle užívají jednu čajovou lžičku ječmene rozpuštěnou ve 200 ml studené vody či džusu 2 – 3x denně. Je důležité nemíchat prášek do teplého pití, jelikož by tím došlo ke znehodnocení enzymů, které obsahuje. Pokud budete chtít použít džus, doporučuje se nejprve rozmíchat ječmen v trošce vody a až poté dolít džusem.

Nápoj se pije asi dvacet minut před jídlem. Ideálně si jej můžete zvolit jako začátek každého dne. Zprvu vám chuť i aroma tohoto zeleného koktejlu mohou přijít odpudivé, avšak po čase si tělo zvykne.

Vnější použití ječmene na pokožku

Vnitřní léčbu je možné podpořit též užitím zeleného ječmene k přípravě masti nanášené na povrch těla. Ta vznikne rozmícháním asi dvou čajových lžiček prášku zeleného ječmene v trošce vody. Kašičkou potřete problematická místa a nechte na nich zhruba 20 minut působit. Zprvu můžete pociťovat drobné štípání.

Sponzorováno

Poté se omyjte vlažnou vodou, případně ošetřete krémem. Obdobou tohoto receptu je též smíchání ječmene s kvalitním olejíčkem – opět rozetřít na pleť a nechat působit.

Co si dále o akné přečíst?

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva