Sponzorováno

Vraťte do svého života radost z pohybu s rehabilitačními pomůckami 4.67/5 (3)

Rekonvalescenční proces spojený s rehabilitačními cvičeními neztrácí na důležitosti v žádném věku.

Rekonvalescenční proces spojený s rehabilitačními cvičeními neztrácí na důležitosti v žádném věku.

Rehabilitace je zcela zásadním procesem pro každého, kdo prodělá nějaký vážnější úraz nebo se jinak dostane do nepříznivé zdravotní situace omezující mobilitu. Proč? Pokud rehabilitaci zanedbáte, můžete si trvale poškodit pohybový aparát. Takový problém vám pak může doživotně znepříjemňovat každý den a v pozdějším věku na sebe nabalit další bolesti.

Rehabilitace a senioři

Rekonvalescenční proces spojený s rehabilitačními cvičeními neztrácí na důležitosti v žádném věku, avšak u seniorů mnohdy rozhoduje o jejich další soběstačnosti. S přibývajícím věkem se totiž tělo už regeneruje hůř a pomaleji, takže například zlomená končetina zůstává nehybná po delší dobu a bez rehabilitace už ji senior znovu nemusí být schopen plnohodnotně používat.

Rehabilitační cvičení však neprobíhá jen v prostředí nemocnic či specializovaných středisek. Každý pacient musí trénovat také sám doma. K tomuto účelu trh nabízí řadu rehabilitačních pomůcek. Jejich výhodou je, že po skončení rehabilitací je nemusíte vyhazovat, ale můžete je využívat při nejrůznějších cvičeních. Mezi ta nejrozšířenější patří pilates, jóga či aerobik. Zároveň jsou tyto pomůcky velice praktické pro seniory. Efektivně pomáhají svaly uvolňovat i posilovat, masírovat a při pravidelném cvičení odstraňovat například bolest v zádech způsobenou námahou či častým dlouhodobým pobytem v jedné poloze, například na lůžku při dlouhodobé nemoci. O jakých rehabilitačních pomůckách mluvíme?

Sponzorováno

Overball

Měkký nafukovací míč má široké využití. Při cvičení jej můžete použít jako posilovací nástroj, zároveň však jako pomůcku kompenzační. Stačí si jím podložit hlavu nebo podepřít záda při sezení. Není divu, že si jej pro jeho všestrannost oblíbila takřka všechna protahovací i posilovací cvičení a overball si vydobyl respektovanou pozici mezi rehabilitačními pomůckami.

Balanční míč a balanční čočky

Balanční míč a balanční čočky jsou dvojího typu. Buď hladké, nebo s masážními hroty. Kromě uplatnění v oblasti posilování středu těla formou balancování na nich je můžete použít jako závaží místo činek. S jejich pomocí můžete také uvolnit zádové svaly. Stačí si těmito rehabilitačními pomůckami podepřít lopatky nebo páteř, uvolnit se a nechat je problematickou oblast stimulovat. Prostřednictvím takového na první pohled nepřirozeného prohnutí se příjemně protáhnete.

Gymnastické míče

Velké nafukovací míče jsou pravděpodobně nejrozšířenějšími rehabilitačními pomůckami vůbec. Patří mezi oblíbené cvičební nástroje při posilování zádového svalstva i středu těla. Oblíbily si je ženy při cvičení pro těhotné, o nic méně užitečnými jsou však jako pomůcky pro seniory. Umožňují totiž aktivní sezení, snadné protažení, a to jak horní, tak dolní části těla.

Sponzorováno

Zajímavou nabídku rehabilitačních pomůcek najdete u firmy Meyra, která je na českém trhu již od roku 1991 a kromě pomůcek na cvičení a rehabilitaci se zabývá prodejem a půjčováním invalidních vozíků a kompenzačních pomůcek.

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva