Velká prsa: Když se touha stává problémem



Velká prsa: Když se touha stává problémem
4.7 (93.33%) 3 votes

Velká prsa: Když se touha stává problémemToužíte po velkých prsou a závidíte těm šťastným, které je mají? Ale co dělat, pokud vám objemný dekolt způsobuje naopak zdravotní či jiné komplikace? Řešení existuje. Trend současné doby je jasný – zvětšování prsou. Kromě prsních implantátů jsou stále vyhledávanější zázračné pilulky na zvětšení objemu prsou, či koupě kvalitní podprsenky s push-up efektem. No co když máte opačný problém a příliš objemný dekolt vám ztrpčuje život? Řešení lze nalézt – redukční mamaplastika.

Redukční mamaplastika je odborný název pro zmenšování ženského poprsí. Podle slov odborníků je tento zákrok poměrně častý, protože mnoho žen trpí problémem velkých prsou, což se odráží v dlouhodobých problémech s bolestmi páteře a ramen. Operace má velmi pozitivní efekt, ne jen estetický, ale i psychický. Zvětšování prsou je sice častější, ale mnoho žen dnes podstupuje i operaci tzv. redukce, či modelace prsou.

Jaká jsou rizika?

Redukce prsou nese o něco menší nebezpečí ve smyslu pooperačních komplikací ve srovnání s zvětšováním prsou. Obě zmíněné operace nesou operační rizika, přičemž při zvětšování prsou – augmentaci jsou to ještě navíc možné problémy spojené s potenciálními komplikacemi spojenými s implantáty. Zejména může jít o vznik tzv. kapsulární kontraktury, čili jistého obalu, který se vytvoří kolem implantátu a tento následně deformuje, čímž vzniká nepřirozený tvar prsu.

Jak probíhá operace?

Zmenšování prsů se provádí v celkové anestezii během minimálně 1 dne hospitalizace, trvá 2 až 4 hodiny. Při operaci se zmenšuje objem prsu a to snížením prsní žlázy a tukové tkáně. Adekvátně k novému objemu a tvaru prsu je třeba odebrat i přebytečné množství kůže. Při velkých prsou většinou dochází i k jejich poklesu, proto během operace je třeba také jejich „nadzvednutí“ a následná fixace v této nové poloze. Jizvy jsou vedeny kolem prsního dvorce , vertikální od dvorce ve střední části prsu a případně – a to hlavně při velmi velkých prsech – i pod prsem. Jizvy na prsou se hojí velmi pěkně a přibližně po roce už téměř nejsou viditelné. Po operaci je vhodné nosit tzv. kompresní – elastickou podprsenku po dobu minimálně 6 týdnů.

Pooperační průběh zmenšení prsou

Je možné, že zpočátku ucítíte bolest. Tu ale velmi dobře pomáhají tlumit léky proti bolesti. Poprsí budete mít obvázáno sterilním obvazem.

  • po 1 – 2 dnech bude obvaz nahrazen speciální zdravotní podprsenkou (tato se nosí 2 měsíce)
  • hojení je velmi individuální
  • prsa můžou být oteklá a s podlitinami, které ovšem rychle mizí
  • stehy jsou většinou vstřebatelné

Zmenšování prsou a kojení

Pokud se rozhodnete pro zmenšení prsou před tím, než máte děti, měli byste vědět jednu věc. Operace může mít vliv na tvorbu mateřského mléka. Ve většině případů můžete kojit i po operaci, ale jisté riziko zde existuje.

VIDEO: Zmenšení prsou – plastická operace, MUDr. Kufa v Perfect Clinic

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.