Péče o pleť a pokožku v očním okolí – jak na to? 4.88/5 (16)Jak nejlépe na starost o pleť v očním okolí?

Jak nejlépe na starost o pleť v očním okolí?

Jemná, velmi tenká a často citlivá oblast kolem očí si zaslouží velmi šetrné zacházení i speciální péči. Každý z nás se alespoň jednou v životě setká s problémy v očním okolím, ať už jsou to otoky, tmavé kruhy, hluboké vrásky, suchá pokožka, zarudnutí nebo ztráta pružnosti. Jak se těmto problémům vyhnout? Jak pečovat o pokožku a pleť ve velmi náchylném očním okolí?

Ruku na srdce: věnujete dostatečnou péči pokožce v oblasti očí?

Opravdu pravdivě a upřímně si odpovězte na tuto otázku. Odpověděli jste si v duchu spíže záporně? Ukážeme vám, jak se v tomto ohledu můžete zlepšit. Ukážeme vám, jak správně pečovat o okolí očí.

1. Dámy, odličujte se!

Pro dámy je v první řadě velmi důležité pokožku očí správně každý večer odlíčit. Je třeba si zvolit speciální odličovací přípravek, který vám důkladně odlíčí oční make-up. Přípravek by určitě neměl pokožku a ani oči podráždit. Na odlíčení si zakupte jemné vatové tampónky, které si před nanesením odličovacího přípravku můžete jemně navlhčit vodou (pokud používáte dvoufázový odličovač). Potom jemně přiložte tampónky na oči a nechte pár vteřin působit a jemnými, nenásilnými tahy stírejte oční make-up směrem dolů.

Pokud máte více očního make-upu, použijte další nové tampónky. Nezapomeňte si projet i spodní linii očí. Hlavně ať je make-up dokonale odstraněn, aby se oči během noci zbytečně nedráždily.

2. Správný oční přípravek

Po vyčištění pleti ráno i večer, by měl následovat správně zvolený oční přípravek. Ať už budete používat oční gel, roll on nebo krém je na vás a vašich potřebách. Při volbě očního produktu si určitě nechte odborně poradit. Na každý věk, nebo i problém existuje jiný druh přípravků se specifickým zaměřením.

S používáním očních produktů bychom měli začít nejpozději od 25 roku života, v případě potřeby i dříve. Oční přípravek nanášejte jen do okolí očí jemným vklepáváním prstů (nejlépe s použitím prsteníček, nemají silný tlak). Netřeba aplikovat příliš velké množství produktu, stačí větší špendlíková hlavička. Pokud vám začínají ochabovat víčka a pokožka v očním okolí, případně jsou oči velmi unavené s celodenní práce u počítače, tak vám pomůže pravidelná obličejová – oční gymnastika. Pokud se začnou objevovat otoky očí, silné tmavé kruhy pod očima, je třeba pátrat i po vnitřní příčině, která může signalizovat zdravotní problémy.

3. Kvalitní spánek

Nepodceňujte kvalitní spánek, ten je také pro vzhled očního okolí velmi, velmi důležitý. Spěte pravidelně, kolem 7-8 hodin denně.

4. Pitný režim

Pamatujte také na pitný režim a dobrou životosprávu. Pokud nebudete pít, vaše pokožka bude velmi trpět. A kolem očí to půjde vidět nejvíce. Pijte čistou vodu, maximálně čistou vodu s pár kapkami citronu.

5. Sluneční brýle nejsou jen na okrasu

A samozřejmě nezapomínejte nosit kvalitní sluneční brýle, které vám oči chrání před UV zářením a před vznikem hlubších vrásek a pigmentových skvrn.

6. Používejte kvalitní kosmetiku určenou pro okolí očí

Používejte pouze kvalitní kosmetiku, která je oftalmologicky testovaná a to se týká i dekorativních produktů na oči. Na oční okolí si určitě nenanášejte běžné přípravky, které jsou určeny pouze na obličej. Bývají totiž parfémované a konzistencí těžší a zbytečně si naděláte problémy.

7. Masáž očního okolí

Ano, i tato masáž existuje. Mikromasáž očního okolí je oblíbená doplňková metoda při kosmetickém ošetření, která pozitivně působí na vrásky okolo očí a na unavené a bolavé oči.

Co si dále na téma pěkné pleti přečíst?

VIDEO: Jak vypadá mikromasáž očního okolí?

VIDEO: VLogerka radí – jak se starám o oční okolí

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva