Sponzorováno

Mumio – zázračné orientální léčivo 4.93/5 (15)

Mumio - zázračné orientální léčivoKdyž byl můj syn docela malý, měl jen devět měsíců, chtěli ho vzít do nemocnice. Měl neustále průjmy a často plakal od bolestí v bříšku. Představa toho malého človíčka denně píchají injekcí, a že ho uvidím napojeného na různé kanyly, mě vyhnala hledat pro mě slibnější řešení. V té době jsem se setkala s Emilem Václavem Havelkou českým astrologem, bylinkářem, farmaceutem, léčitelem, vizionářem. Pozvala jsem ho domů a požádala o pomoc.

Zběžně se podíval na malého, zeptal se na datum narození a řekl, abych mu týden dávala dvakrát na špičku nože mumio. Kdyby problémy nepřestaly ještě jednou denně další týden. A to je všechno? Zeptala jsem se nevěřícně. Vždyť lékaři říkali, že na to se dá i umřít. Tělo se úplně dehydratuje a … Usmál se a upozornil mě ještě na to, že není jedno, jaké mumio koupím. To pravé musí být z Kyrgyzstánu. Má mít černou barvu a když ho chvíli podržím na dlani, začne se topit. Kromě toho prý bude mít zvláštní specifickou vůni. Pro sebe jsem ji později nazvala miliónročná zdravá špína. Na druhý den jsem sehnala v ruské prodejně to pravé mumio a do tří dnů byl syn v pořádku. Jeho problémy se už nevrátily. Takto jsem později mumiem vyléčila i dcečiny kožní problémy. Přestože pro její radost jsem ho musela nazávat tak jak ho nazývají v Tibetu „slzy hor“, neboť slovo mumio v ní vyvolávalo představu pomleté ​​mumie. Přečetla si totiž, že ve starém Egyptě se léčilo směsí mletých kostí z mumie smíchaných s včelím medem a pryskyřicí. Od té doby, vždy když na mě něco leze (a na podzim toho na člověka nálezu více než dost), nebo jen tak „pro jistotu“ dva třikrát do roka si dám mumiový týden. Nemoci mě obcházejí na sto honů.

Co je vlastně mumio?

První zmínky o mumiu jsou starší než 3000 let. Z nich je zřejmé, že mumio se těšilo velké oblibě zejména v Persii, Babylóně a Egyptě, ale léčili jím i v Řecku, Římě av Asii. Samotné slovo mumio, někdy psáno také jako Mumjo, Mumijo, Mumy, má pravděpodobně slovní překlad z řeckého jazyka – znamená „tělo uchovávající“. Je to název, který se používá v západní civilizaci. Tibeťané nazývají Mumio „barák šun“ (Brogshaun), v překladu horský olej, Indové „Shilajit“, a Arabský ekvivalent zní Chafiz-al-Adžsod nebo Araki Dzib – horský pot. V indických posvátných knihách – védách se píše, že mumio bylo jako farmaceutikum používány již Sumeřany. Mnoho zmínek najdeme v lékařských spisech jako Sušruta-Samhita, Čcaraka-summity, a v čínské Knize o obtížných problémech.

Mumio – dávný lék

Znalosti o mumiu a jeho aplikaci se uchovávaly v tajnosti, předávaly se v rodinách vysoce postavených lékařů pouze ústním podáním z otce na syna. Známý řecký filozof a léčitel Aristoteles zkoumal účinky mumia na lidech a zaznamenal různé způsoby jeho aplikace. V jeho práci pokračoval i jeho žák Alexandr Veliký. Perský lékař a filosof Avicenna popsal v 12. století mumio jako dokonalý a komplexní léčebný prostředek, který dokáže vyléčit nejen žaludeční vředy, ale povzbuzuje smysly a usnadňuje dýchání. Tyto znalosti potvrdil i perský lékař Shirasi v knize Pokladnice léků. Kromě zmíněných účinků píše o pozitivním vlivu Mumia na nervový systém, srdce, oběhový systém, trávicí trakt a léčí onemocnění ženských orgánů. Podle Mohammeda Tabíba, mumio rozpuštěné v mrkvové šťávě posiluje a obnovuje plodnost u žen i mužů. Dětí se dočkaly i zcela neplodné ženy. Od 17. století se mumiu věnovalo mnoho lékařů, léčitelů a vědců, o čemž svědčí velké množství anglických, německých, francouzských a zejména ruských spisů, studií a přírodovědeckých publikací.

Mumio – Fakta a teorie

Vědecký výzkum mumia začal kolem roku 1950. Nejdále pokročila Čína, pak Spojené státy americké, bývalý Sovětský svaz, Írán a Indie. Je zajímavé, že zatímco naši předkové přijali existenci a účinky mumia jako fakt a využívali jeho skvělé vlastnosti, současná věda se trápí stále jedinou otázkou – jak mumio vzniká?

Jak mumio vzniká?

Teorií je mnoho, některé jsou docela neuvěřitelné. Jedna, poměrně nová teorie se pravděpodobně blíží k pravdě nejvíce, je velmi obecná: Mumio – to jsou organické pozůstatky fauny a flóry, které se v průběhu tisíciletí smíchali a spojili s anorganickými skalními minerály. Je to pouze teorie, i když všichni se shodují na tom, že naleziště mají tyto společné vlastnosti: lokality jsou vystaveny dlouhodobému intenzivnímu slunečnímu záření, nacházejí se v nadmořských výškách od 3500-5000 m nm a nejsou znečištěny činností člověka. Geologický věk horniny, ani její typ nemají vliv na kvalitu mumia. Nejkvalitnější mumio je z Kyrgyzstánu.

Které mumio je dobré?

Očištěné od příměsí má mumio černou barvu, na povrchu je lesklé. Konzistencí se podobá asfaltu. Skoro okamžitě se rozpouští tělesným teplem. Má výrazně hořkou nezaměnitelnou chuť a charakteristickou zvláštní vůni. Velmi snadno se rozpouští ve vodě, ale v lihu se nerozpustí. Jemný sediment musí být po rozpuštění minimální. Z chemického hlediska je mumio přírodní směs organických a anorganických látek. Skládá se z 26 stopových prvků, 10 oxidů kovů, aminokyselin, steroidů, fosfolipidů, řady vitamínů, éterických olejů a dalších biologicky aktivních látek. Slovo mumio doslova znamená „ochraňuje tělo před nemocí“ nebo „tělo uchovávající“. V oblastech, kde se rozkládala perská říše je pojem mum dodnes používán jako označení růstu. Mumio nemá nic společného s mumiemi (mumia vera aegyptiaca), s látkou, která je směsí prášku z mumií, konzervovaných asfaltem a pryskyřicí.

Sponzorováno

Tato látka se používala k zastavení krvácení. Naleziště mumia se nacházejí vysoko v horách Asie, z geografického hlediska tvoří přes toto pohoří pás. Místní lidé mumio sbírají v jeskyních av skalních trhlinách, v těžko dostupných místech ve výšce 3000 m nad mořem. Skupina sběračů mumia se vydává do hor na několikatýdenní cestu, jejímž výsledkem je několik batohů syrového mumia. Protože sběr mumia je pro tyto lidi jediným zdrojem příjmu, umístění nalezišť mumia zatajují a informace o lokalitách si prodávají z otce na syna. Mumio se vyskytuje na stěnách a stropech jeskyň nebo v trhlinách v podobě malých stalaktitů, které svým tvarem připomínají slzy (proto název „Slzy hor“).

Mumio je tmavé

Mumio není světlé – pokud má mumio správnou čistotu, jsou tablety vždy tmavé – v různých odstínech černé barvy. Výjimkou je kombinace mumie s jinými složkami (propolis, lékořice). Pak jsou tablety hnědé.
Mumio nemá formu malých částic – Mumio není nutné uzavírat do lékových tobolek (často barevných nebo neprůhledných) nebo jej dávat do lahviček, které mají zabarvené sklo či plast. Výsledkem správné technologie očišťování je tableta v průsvitném plátu na vyloupnutí.
Mumio není tekutina – Mumio netřeba stabilizovat, samo vydrží při pokojové teplotě minimálně tři roky při nezměněných vlastnostech. Není tedy nutné kupovat různé roztoky, na vodní nebo jiné bázi. Roztok v požadované koncentraci si připravíte sami během několika minut. Stačí vám čistá voda a samotné mumio. Roztok však není možné skladovat příliš dlouho, proto si připravte jen takové množství, které dokážete v nejbližších dnech spotřebovat. Pokud není možné přesvědčit se o zbarvení, lesku a homogenitě tablet alespoň pohledem, nemá smysl za takový výrobek dávat peníze. Mumio není levné – pokud se cena pohybuje pod hranicí 0,5 € za jednu pilulku, je nutné mít se na pozoru, zvláště když známý zdroj je jen jeden – vysokohorské masivy Asie.

Shrnutí – Mumio je pouze jedno, rozhodující je jeho čistota, jejíž odpovídá i cena. Existuje i ​​mumio, jejichž cena se pohybuje vysoko nad hranicí 5 € za jednu tabletku. Jeho účinky jsou však velmi intenzivně a na českém trhu ho nenajdete.

Mumio = Adaptogen

Mumio je velmi silný adaptogen s excelentními vlastnostmi. Aby bylo možné látku zařadit mezi adaptogeny, musí splňovat tato kritéria:

  • Musí být ABSOLUTNĚ netoxická a z hlediska vlivu na organismus ZCELA neškodná na funkci jedince musí mít průběžný blahodárný vliv
  • Zvyšuje odolnost a obranyschopnost organismu proti působení různých stresových situací fyzického, psychického či chemického charakteru
  • Normalizuje tělesné funkce bez ohledu na existující (i chorobný) stav

I když se to nezdá, tyto nároky jsou skutečně velmi vysoké. Na rozdíl od léků, které mívají vedlejší účinky, musí adaptogeny vyvolávat blahodárný vliv na organismus bez jeho narušení nebo poškození. Pouze velmi málo látek má adaptogenní vlastnosti a jen některé z nich tak silné jako mumio.

V dnešní době je možné koupit mumio i ve formě tablet nebo čípků, které se zavádějí do konečníku nebo do pochvy. Ačkoliv vlastnoruční příprava čípků a roztoku zabere více času, vřele ji doporučujeme. Takto vždy víte, z jaké čisté suroviny tvoříte. Výsledný efekt za to stojí. Mumio nevyvolává žádné toxické ani jiné vedlejší účinky ani při dlouhodobém užívání.

Mumio obsahuje vápník, draslík, sodík, hliník, železo, hořčík, fosfor, bór, mangan, síru, vanadium, zlato, stříbro, měď, kobalt, berylium, stroncium a ve formě příměsí také exotické prvky jako iridium, zirkonium, yttrium, ytterbirum , europium, skandium, tellur, gallium, gadolinia, idnium a rubidium.

Preventivní mumiová kůra

Preventivní Mumiová kúra, podle hesla: Lepší je nemocem předcházet, než je léčit.
Bylo dokázáno, že lidé, kteří absolvují mumiovou kúru 2-3 krát do roka, byly méně náchylní na infekční onemocnění, než ti, kteří mumio nebrali vůbec. Aplikací mumia se snižuje náchylnost k infekcím v oblasti krku, nosu a uší; dochází k výraznému snížení rizika vzniku infekce močových cest.
Stimulační účinek mumia na imunitu je založen na mnohostranném komplexu účinků, které nespecificky posilují imunitní systém jako celek.

Preventivní kúra trvá 40 dní – 3 krát 10 dní s 5 denní přestávce. Pokud chcete kúru zopakovat, je třeba dodržet přestávku 20 dní. Doporučené dávkování podle váhy člověka: 30kg – 0,5 tablety, 60kg – 1 tableta, 90kg – 1,5 tablety. V praxi to znamená, že např.. dospělý člověk o hmotnosti 50-60 kg užívá 1 tabletu denně, 80-90 kg 1,5 tablety denně ráno na lačno (0,5 tablety na „každých“ 30kg). Dětem do 30 kg 0,5 tablety denně.

Při čem mumio pomáhá?

  • má zpevňující vliv na svalovou hmotu a tělesnou stavbu (sportovci, silové vytrvalostní disciplíny)
  • posílení tělesné a duševní odolnosti vůči stresu
  • antioxidační účinky – zpomalení procesu stárnutí, úžasné zvýšení mentálních schopností
  • posílení imunitního systému
  • předoperační a pooperační – celkové posílení organismu
  • prevence před chřipkou a nachlazením
  • pomáhá iv případech střevních potíží
  • pomáhá při tvorbě kostní dřeně
  • urychluje léčení zlomenin
  • pomáhá při bolestech hlavy
  • angínách
  • epilepsii
  • závratích
  • ochrnutí lícního nervu
  • zlepšuje činnost srdce
  • chrání játra
  • pomáhá při tvorbě krve
  • je úspěšné při léčbě nemocí vzniklých z ozáření
  • může se podávat i zvířatům

TIP: Mumio a jeho 7 nejlepších vlastností

VIDEO: Další účinky mumia

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva