Sponzorováno

Moringa – strom života – nejléčivější na světě 4.75/5 (20)

moringaRůzné druhy zeleniny a ovoce jsou oblíbené a známé protože obsahují vysoký podíl důležitých vitamínů, minerálů a aminokyselin. Jak víme sója obsahuje hodně proteinů, pomeranče obsahují hodně vitamínu C, mrkev hodně vitamínu A a mléko obsahuje kalcium. Ale znáte Moringa lístky? Ne? Tak to se připravte na nášup informací o nejléčivějším stromě na celém širém světě. Jako pravidelný doplněk denní zdravé výživy jsou Moringa lístky skvělá možnost jak předcházet účinkům až 300 symptomům různých nemocí.

 

Moringa lístky a jejich obsah

Mrkněte na obsah lístků. 100 Gramů Moringa lístků obsahuje:

2 krát více bílkovin než jogurt – (4-krát více bílkovin než vajíčka)

Bílkoviny zpravidla obsahují živočišné produkty jako maso, vajíčka a mléčné produkty, ale i Moringa lístky, které obsahují důležité aminokyseliny.

4 krát více vitamínu A než mrkev

Vitamin A působí jako ochranný štít proti nemocem očí, kůže, srdce, průjmům a mnoho jiným nemocem. Mrkev ma vysoký objem vitaminu A, kterého lístky Moringy obsahují podstatně více.

7 krát více vitamínu C než pomeranče

Vitamin C posiluje náš imunitní systém a bojuje proti infekčním chorobám, nachlazením a chřipkám. Nejvíce vitaminu C obsahují citrusové plody jako citrony a pomeranče, v Moringa listech je však obsah vitaminu C podstatně vyšší.

4 krát více vápníku než mléko

Vápník je důležitý pro silné kosti a zdravé zuby a pomáhá předcházet osteoporóze. Moringa má 4 krát více vápníku než mléko.

3-krát více draslíku než banány

Draslík mě podstatný význam pro mozek a nervy. Banány jsou vynikajícím zdrojem draslíku. Ale Moringa má 3-krát více draslíku než banány.

2-krát více vitamínů než sója

Moringa obsahuje tolik A, B, C a E vitamínů, minerálů, bílkovin, aminokyselin, rostlinných látek a chlorofylu jako žádná zelenina nebo ovoce.

Aminokyseliny v Moringa listech

Moringa lístky obsahují 18 z 20 aminokyselin, z nichž 11 aminokyselin jsou pro člověka esenciální a nenahraditelné.

Sponzorováno

Moringa pro všechny

Moringa je v mnoha zemích nejdůležitější potravinový a energetický zdroj pro lidi, zvířata a rostliny. Listí Moringy stromů obsahují všechny důležité živiny, které člověk potřebuje od svého vzniku v matčině lůně až po konec svého života. V nejchudších regionech se Moringa stromy pěstují pro lékařské účely a listí a ovoce (buď v podobě čerstvé zeleniny nebo vysušené jako prášek) se podávají těhotným a kojícím ženám, jakož i miminkům a dětem.

Moringa se nepěstuje jen v Africe, ale i v Americe odkryli pozitivní účinky Moringy a v práškové podobě se používá jako výživový doplněk ve zdravotnictví a lázeňství a má status vitaminového přípravku. Také pro vegetariány se stala Moringa důležitým zdrojem bílkovin.

Kde dále jde využít listy Moringa?

Drobné infekce

Moringa je používána k lokální léčbě drobných infekcí.

Ošetření pleti

Moringa má velký hojení výhody pro pokožku, léčení řezy, škrábanců, vředy, a vyrážky, jakož i praskání a další známky stárnutí.

Cukrovka

Bylo prokázáno, že listy Moringa mohou být účinné při snižování hladiny cukru v krvi do 3 hodin od požití. Účinky zvýšil při větších dávkách. Ve studiích léčivých vlastností Moringy, hlavně produktů ze sušených listů byly zjištěny výrazné terapeutické účinky při cukrovce. Tento účinek na zmírňování glukózové intolerance se připisuje vysokému obsahu polyfenolů.

Záněty v těle

Byly zjištěny protizánětlivé účinky, protirakovinné účinky, účinky na zlepšení stavu štítné žlázy (regulace činnosti) jako i hypoglykemický potenciál.

V listech Moringy se nachází většina ze 45 rostlinných antioxidantů a 34 druhů protizánětlivých farmaceuticky účinných sloučenin, které byly analyzovány v rostlinných materiálech. Moringa má vzácnou kombinaci již zmíněných látek, které vykazují i antibakteriální a antifungální aktivity, snižují hladinu cholesterolu, vykazují antiepileptické aktivitu a působí jako oběhový stimulat.

Moringa olejodárná (Moringa oleifera) je nejznámější druh moringy.

Náš tip: Zkuste i moringový olej

VIDEO: Moringa – zázračný strom

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva