Léčivé kameny: Polodrahokamy pomohou při alergii i depresích Zatím bez hodnocení.lecive-kamenyVěříte v sílu léčivých kamenů? Svými účinky vám mohou pomoci zlepšit imunitu a zmírnit stres, pomáhají při horečce a nadváze. Který polodrahokam si vyberete vy?

Léčivé kameny vám mohou pomoci při mnoha zdravotních problémech.

Potlačují alergii

Nejlépe na její potlačení a prevenci působí jantar. Pomáhají i akvamarín, aventurín a mahagonový obsidián. Pro zklidnění záchvatů jsou vhodné jantar, křišťál, zelený fluorit nebo tyrkys.

Zklidňují žlučník

Žlučníkové záchvaty pomáhají zklidnit jadeit, červený jaspis a růženín. Činnost žlučníku podporují amazonit, žlutý jaspis, křišťál, malachit, smaragd, tyrkys, žlutý topaz.

Zabraňují depresi

K potlačení deprese je velmi vhodný zelený turmalín, lazurit, topaz, onyx, malachit, záhněda nebo tyrkys. Pomáhá i amazonit přiložen na srdeční čakru. Chuť do života vám dodají tygří oko, citrín, ohnivý opál. Uklidní vás ametyst, akvamarín, růženín, onyx nebo aventurín.

TIP: Litoterapie – o léčivých účincích minerálů

Záněty zubů se vám vyhnou

Záněty dásní se dají zmírnit elixírem z jantaru. Jantar však musíte znovu nabít na slunci. Pomáhá i elixír z achátu. Zvýšení odolnosti zubů se dá docílit trvalým nošením achátu, fluoritu, kalcitu, korálu, karneolu, labradoritu nebo perly. Bolesti zubů se dají krátkodobě zmírnit ametystem. Prořezávání zubů podporují bílý korál a malachit.

Snižují horečku

Křišťál, měsíční kámen a modrý chalcedon – to jsou kameny, které byste měli u sebe nosit tehdy, když cítíte, že na vás něco leze, ale pomohou i tehdy, když už vám horečka vystoupila a vy ji potřebujete zmírnit.

Působí antistresově

Proti stresu pomáhá nošení náhrdelníku nebo náramku z avanturinu, případně přívěsku z malachitu, rodonitu, rubínu, turmalínu či tyrkysu. Pokud jste ve velkém stresu, pomáhá i omílání kamínků achátu, ametystu, jantaru, pyritu nebo růženínu. Nejmocnějším prostředkem proti stresu je diamantový šperk.

Posiluje imunitu

Pro posílení imunity byste měli nosit náhrdelník z labradoritu. Imunitu posilují i zelený turmalín a rubín.

Vyhnete se nadváze

Pokud se snažíte dlouhodobě zhubnout, ale stále s vám to nedaří, zkuste nosit ametyst, červený jaspis, křišťál, lazurit, malachit, rubín nebo topaz. Velmi účinné jsou elixíry z hnědého jaspisu nebo křišťálu.

TIP: Jak vybrat léčivý kámen podle znamení zvěrokruhu?

VIDEO: Léčivé kameny

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva