Sponzorováno

Bachovy květové esence 4.71/5 (7)

Bachovy květové esenceLéčivé květové esence jsou vodní roztoky, které se připravují z květů rostlin a stromů a uchovávají se v alkoholu. Předpokládá se jejich vliv na psychiku, ba mohou změnit negativní emoce. Pro své jemné působení – nejsou známy žádné vedlejší účinky – jsou ideálním doplňkem jiných léčebných postupů.

Historie květových esencí

Prvním člověkem, který připravoval výtažky z květů, byl doktor Edward Bach, bakteriolog a patolog, pracující ve Walesu v 30 – tých letech 20. století. Bach byl přesvědčen, že nemoci jsou často příznaky základní nerovnováhy osobnosti a jejího citového života. Věřil, že květy mají moc zmírňovat duševní stres. Na potvrzení této víry využíval jednak intuici, ale i pokusy na vlastní osobě, aby zjistil léčivé účinky různých květin.

TIP: Zkuste i éterické oleje

Nejprve připravil esence z 12 různých květů a nazval je „dvanáct léčitelů“. Po nich následovalo ještě dalších 26 květových esencí, takže dohromady jich je 38.

Květové esence – dvanáct léčitelů

Představíme vám esence a stav mysli, na který působí:

  • Cerato (rožec) – pochybnosti o vlastním úsudku
  • Čekanka – časté zasahování do záležitostí jiných
  • Čarodějka – váhavost, úzkostné stavy, strach
  • Devaterník – panický strach
  • Fialka – nadměrná soběstačnost, rezervovanost
  • Hořec – malomyslnost, sklíčenost
  • Netýkavka – netrpělivost
  • Plamínek plotní – bezmyšlenkovitost, zasněnost
  • Řepík – skrytá úzkost
  • Sklerant – nerozhodnost, kolísání nálad
  • Zeměžluč – silná touha líbit se, nedostatek rozhodnosti
  • Železník – nadměrná energie a nadšení

O každé z nich se tvrdí, že pomáhá rozptýlit konkrétní nepříjemné emoce, např. strach, netrpělivost, stavy úzkosti nebo rezervovanost. Bach své léky připravoval ve formě tekutin, takže se dají snadno najvzájem smíchat a vytvářejí celkem individuální kombinace.

Sponzorováno

TIP: Přečtěte si o aromaterapii

Tyto kombinace se staly inspirací pro mnohé lidi a připravují si tak nové esence a jejich kombinace vhodné pro samoléčení.

Léčíme se doma

S květovými esencemi můžete klidně experimentovat, protože ani případná volba nesprávné esence vám nemůže nijak uškodit. Pokud se necítíte dobře, nebo vám vybrané esence nepřinesly ani v průběhu tří týdnů žádané zlepšení, poraďte se s odborníkem.

Pokud vybíráte esence pro sebe, přemýšlejte o tom, jak se právě cítíte a zvolte si esence vhodné pro vaše pocity. Pokud chcete užívat květové esence pravidelně, můžete si koupit podrobnou příručku, ve které se o každém prostředku dozvíte všechny pozitivní účinky.

Elixír na všechny neduhy

Bach nazval svou slavnou květinovou esenci „Lék první pomoci“ – jde o směs pěti různých esencí vybraných tk , aby pomohly překonat lidem krize a nouzové stavy.

A teď vám prozradíme přípavu:

  • Dvě kapky z každé esence, kterou jste si vybrali, dejte do lahvičky s obsahem asi 30 ml.
  • Přidejte lžičku brandy a doplňte lahvičku neperlivou minerální vodou. Pokud se chcete vyhnout alkoholu, můžete použít místo brandy glycerin.
  • Užívejte čtyřikrát denně po čtyři kapky, případně i častěji, pokud máte pocit, že to potřebujete.
  • Pokud budete kapky užívat pravidelně každý den, vydrží vám lahvička dva až tři týdny. A když ji minete, zkontrolujte znovu své emoce. V případě potřeby si připravte novou lahvičku se stejnými nebo odlišnými esencemi.
  • Na přechodné nálady jednoduše přidejte dvě kapky květové esence do sklenice vody, nebo si je kápněte přímo na jazyk.

Květové esence jsou bezpečné i pro děti a těhotné ženy. Obvykle se však na jejich konzervaci používá alkohol. Pokud se chcete vyhnout alkoholu, použijte glycerin , případně se poraďte o náhradě s lékárníkem. Esence nereagují s žádnými léky.

Sponzorováno

TIP: Přečtěte si o Bachově květové terapii

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva