Sponzorováno

Jak správně užívat zelený ječmen? 4.94/5 (18)

Podívejte se, jak správně užívat zelený ječmen. Není to raketová věda.

Podívejte se, jak správně užívat zelený ječmen. Není to raketová věda.

Pro užívání zeleného ječmene se můžete rozhodnout z mnoha důvodů. Má všestranné pozitivní účinky na lidské zdraví, působí preventivně proti mnoha chorobám a dokáže podpořit zdravotní stav při již vzniklých potížích.

Je však nutné užívat jej tak, aby nebyly znehodnoceny některé z jeho složek.

Kde zelený ječmen zakoupit?

Zelený ječmen dnes na trh dodává mnoho firem. Ne všechny mají však shodný postup při jeho výrobě, liší se zemí, z níž ječmen pochází, jeho zpracováním, skladováním i způsobem, jakým je přepravován. Je lepší si nejprve zjistit potřebné informace a nevybírat hned nejlevnější produkt na trhu. Můžete nalézt specializované prodejny či nakoupit přes internet. V případě potřeby je možné využít poradců, kteří zde obvykle fungují, a měli by být schopni vám sdělit adekvátní informace a případně v budoucnu poradit, pokud byste potřebovali konzultovat další otázky při užívání zeleného ječmene.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Jak připravit nápoj?

Čajovou lžičku zeleného ječmene, tedy prášek, který si donesete domů, stačí při přípravě nápoje rozmíchat ve 200 ml vody. Je důležité, aby voda nebyla horká, jelikož tím by došlo ke zničení enzymů, které jsou v prášku přítomny. Z počátku vám může chuť i vůně připadat velmi nepříjemná, avšak po čase obvykle změníte názor. Pro lepší chuť můžete nápoj zředit ovocným džusem či zeleninovou šťávou.

Doporučuje se nejprve prášek rozmíchat ve vodě a až poté dolít džus. Dobré je nápoj pořádně promíchat, ideálně v šejkru, aby při pití nebyly patrné kousky prášku. Upíjejte pomalu, každý doušek chvíli ponechte v ústech a „vychutnejte“.

Kdy a jak dlouho jej užívat?

Připravený nápoj se obvykle pije dvakrát až třikrát denně. Je důležité konzumovat jej nalačno, zhruba dvacet minut před jídlem. Vhodné je začínat se zeleným ječmenem každý nový den a dát si jej hned po ránu.

Sponzorováno

Zelený ječmen je možné užívat celoživotně. U dětí je doporučován od věku tří let, do té doby mohou využívat prospěšné látky v něm obsažené přes mateřské mléko, pokud jsou kojeny. Děti užívají zelený ječmen jedenkrát denně, kdy se rozmíchá pouze půl čajové lžičky prášku ve 150 ml vody. Pokud jsou již starší 12 let či váží více než 40 kg, je možné přejít na dávku běžnou pro dospělé.

V případě, že vy sami ječmen užíváte, obvykle jej i děti pojmou za běžnou součást dne a automaticky přeberou tento zvyk od vás.

Počítejte s tím, že zprvu může dojít ke zhoršení vašich obtíží, ale je to dáno pouze tím, že tělo se začíná čistit. Tato fáze brzy odezní. Jen výjimečně se na počátku užívání mohou objevit bolesti hlavy či zažívací obtíže. Během pár dní by měly pominout. Snažte se v užívání zeleného ječmene vytrvat a zároveň dbát na dostatečný příjem tekutin.

Nečekejte, že zdravotní obtíže, které si s sebou nesete již léta, při užívání zeleného ječmene do týdne odezní. Ideální je dodržovat jeho pravidelné pití půl roku až jeden rok. I poté je vhodné alespoň jednou ročně provést očistnou kůru v délce trvání zhruba tři měsíce. Klidně si však můžete z pití mladého ječmene vypěstovat každodenní zvyk na celé roky.

Nehrozí u něj žádné předávkování, vedlejší účinky či negativní ovlivnění organismu.

Existují nějaké kontraindikace užívání zeleného ječmene?

O vhodnosti užívání zeleného ječmene je třeba se poradit v případech, kdy řešíte nějaký akutní vážný zdravotní problém. Tehdy je na místě konzultace s lékařem, který může poradit, zda s jeho pitím začínat nyní, nebo počkat do určité doby.

Obecně nebývá zelený ječmen doporučován lidem po transplantacích orgánů, pacientům podstupujícím ozařování při rakovinném bujení, při stavech po operaci trávicího traktu, u těžkých forem průjmových onemocnění či zvracení, při akutním zánětu hlubokých žil a plicní embolii.

Sponzorováno

A co vy? Dáváte si někdy zelený ječmen? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

Co si o mladém ječmenu ještě určitě přečíst?

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva