Sponzorováno

Jak se zbavit zarudlého obličeje a červených tváří? 4.65/5 (69)

Chcete se zbavit červených tváří? Pomůžou vám možná naše rady.

Chcete se zbavit červených tváří? Pomůžou vám možná naše rady.

Ať už máte obličej mírně zčervenalý nebo dokonce hodně zarudlý, červenost na obličeji je známkou nějaké nezdravé aktivity. Červený obličej vás může samozřejmě také zneklidňovat a frustrovat. Kromě toho zčervenání v obličeji může vést k zánětu, pocitům pálení, svědění a bolesti. To všechno může přispívat k vašemu nepohodlí. Shrňme to – červené fleky v obličeji jsou prostě něco, co nechceme.

Vždy hledejte příčinu zarudlého obličeje

Nadměrné zarudnutí v obličeji může být způsobeno hned několika důvody. Mezi běžné příčiny patří růžovka, lupus, akné, ekzém, seborrhea, perimenopauza, nějaký problém s kapilárami nebo extrémně suchá kůže.

Další možné příčiny zarudnutí v obličeji jsou spáleniny, vystavení se chladnému počasí, dlouhodobý pobyt v horkém prostředí, nadměrná konzumace alkoholu a přílišný stres ve vašem životě. Je toho hodně, že? Všechny tyto problémy mohou skutečně způsobit nepříjemné zarudnutí obličeje.

Naštěstí existuje několik jednoduchých a efektivních metod domácí péče, které mohou poskytnout úlevu od příznaků zarudlého obličeje. Mohou vás zbavit zarudnutí. Zde je 10 rad jak na to:

1. Studené zábaly

Chcete-li se vypořádat s mírným zarudnutím na tváři, jsou studené zábaly velmi účinné. Studená teplota zábalů pomáhá uzavřít krevní cévy pod kůží, což moc pěkně minimalizuje zarudnutí. Obklady také pomáhají zlepšit svědění a zánět v daném místě.

  1. Dejte několik kostek ledu do tenké utěrky nebo tenkého ručníku.
  2. Opatrně přikládejte na celý obličej po dobu 1 minuty.
  3. Udělejte si pauzu 10 minut a zopakujte tento postup znovu.
  4. Dělejte podle potřeby.
  5. Upozornění: Nedávejte led přímo na pokožku, protože může způsobit omrzliny a poškození kožních buněk.

2. Aloe Vera

Zkuste také použít aloe veru, zbavíte se tak přirozeně zarudnutí obličeje. Aloe vera má hojivý účinek na pokožku a má skvělé protizánětlivé vlastnosti, které mohou přispět ke snížení zánětu, podráždění a k zlepšení suché pokožky.

  1. Odřízněte ideálně čerstvý list aloe vera a extrahujte gel z aloe.
  2. Aplikujte gel přímo na problémovou pokožku.
  3. Nechte osušit a působit.
  4. Opláchněte vlažnou vodou a osušte pokožku měkkým ručníkem.
  5. Opakujte několikrát denně, dokud zarudlá pokožka nezmizí.

3. Koloidní ovesné vločky

Velmi oblíbeným prostředkem pro zčervenání na obličeji jsou koloidní ovesné vločky, což je prášek z vloček. Má zvlhčující účinek na pokožku, která může mít zarudnutí v důsledku suché kůže a ekzému. Má také protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat zánět. Navíc vyrovnává úroveň pH pokožky.

Studie z roku 2007 publikovaná v časopise Journal of Drugs in Dermatology uvádí, že koloidní ovesné vločky mají zvlhčující, uklidňující, ochranné a protizánětlivé vlastnosti. Takže je na zarudlou pokožku na obličeji můžete bez obav zkusit. Jak na to?

  1. Smíchejte dostatek vody se 2 nebo 3 lžícemi koloidních ovesných vloček, abyste vytvořili pastu.
  2. Aplikujte ji na tvář.
  3. Nechte působit tak 15 až 20 minut a pak opláchněte teplou vodou.
  4. Používejte tento jednoduchý prostředek denně, dokud již na vašem obličeji nebudete ani známka po nějakém zarudnutí.

4. Salátová okurka

Salátové okurky obsahují mnoho vitamínů a minerálů a mají také vysoký obsah vody, což pomáhá udržovat pokožku zdravou a hydratovanou. Navíc jejich mírné adstringentní vlastnosti stahují krevní cévy v kůži, čímž se pěkně snižuje zarudnutí. Dále chladící efekt okurek pomáhá uklidnit zanícenou kůži, pomáhá také zmírnit podráždění pokožky a její otoky.

  1. Okurek nakrájejte na tenké plátky.
  2. Chlaďte tyto plátky v chladničce nejméně po dobu 20 minut.
  3. Na postižené místo položte chladnou okurku a nechte působit přibližně 1-3 minuty.
  4. Pak ji nahraďte jiným chladným plátkem.
  5. Provádějte takto po dobu 10 až 15 minut.
  6. Tento postup opakujte několikrát denně.

5. Zelený čaj

Polyfenoly v zeleném čaji mají omlazující vlastnosti. Kožním buňkám mohou pomoci snížit jakýkoli typ zarudnutí obličeje. Zelený čaj má také protizánětlivé vlastnosti a pomáhá snižovat zarudlost krevních cév v kůži.

  1. Udělejte si šálek zeleného čaje a vložte jej do chladničky na dobu cca 30 minut.
  2. Namočte do studeného čaje hadřík.
  3. Umístěte látku na obličej na několik minut.
  4. Takto to opakujte 2 krát nebo 3 krát denně.

6. Vilín

Vilín je keř. Pomáhá potlačovat zarudnutí na obličeji. Stahuje krevní cévy a póry pod povrchem pokožky, což opět krásně minimalizuje vzhled začervenání. Vilín obsahuje také taniny, které pomáhají inhibovat zánětlivé reakce v kůži.

Sponzorováno

  1. Namočte tampon v nějakém roztoku s vilínem.
  2. Nechte působit na postižené oblasti po dobu 5 minut.
  3. Opakujte 2 až 3 krát denně po dobu několika dní.

7. Manukový med

Manuka med je bohatý na antioxidanty a má silné protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají redukovat zarudnutí pokožky. Má antibakteriální účinky, které pomáhají bojovat proti bakteriím, které se podílejí na tvorbě akné (i akné může způsobit, že vaše kůže zčervená). A další plus, manuka med udržuje pokožku zvlhčenou, hydratovanou aniž by byla mastná.

  1. Opatrně si naneste trochu medu manuka na tvář.
  2. Nechte působit po dobu 15 až 20 minut, poté opláchněte vlažnou vodou.
  3. Poté použijte nějaký jemný zvlhčovač.
  4. Dělejte takto jednou denně.

8. Jablečný ocet

Jablečný ocet má skvělé protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat zarudnutí pokožky spojené s problémy, jako jsou různé zanícené pupínky, ekzém a nebo růžovka. Také jeho kyselá povaha pomáhá dezinfikovat kůži od bakterií, které mohou způsobit zánět a následné zarudnutí.

  • Smíchejte ve stejném poměru čistou vodu a syrový nefiltrovaný jablečný ocet. Ponořte do roztoku bavlněný tampon a naneste na postiženou kůži. Nechtepůsobit po dobu 10 minut, poté ho opláchněte vlažnou vodou. Dělejte to jednou denně.
  • Také, abyste pomohli léčit kůži zevnitř, můžete smíchat 2 lžičky nefiltrovaného jablečného octa a 1 čajovou lžičku kvalitního medu do 1 šálku čisté vody. Pijte směs dvakrát denně.

9. Kokosový olej

Dalším přírodním prostředkem, který vám může pomoci zbavit se zarudnutí na obličeji, je kokosový olej. Vysoký obsah mastných kyselin v kokosovém oleji pomáhá snížit zánět a revitalizovat kůži. Také jeho zvlhčující vlastnost bojuje proti suché pokožce, která je častou příčinou zarudnutí.

  • Namočte tampon do extra panenského kokosového oleje a jemně ho naneste na postižené oblasti pokožky. Nechte ho působit přes noc a ráno si umyjte tvář vlažnou vodou. Opakujte denně po dobu několika týdnů.
  • Další možností je přidat 2 nebo 3 kapky čajovníkového oleje na 1 polévkovou lžíci kokosového oleje. Aplikujte tuto směs olejů na postiženou oblast. Počkejte 15 až 20 minut a poté ho opláchněte vlažnou vodou. Takto postupujte 2 nebo 3 krát denně.

10. Aspirin

Na mírné zarudnutí na obličeji je velmi účinný aspirin. Zvláštní že? Aspirin obsahuje kyselinu salicylovou, která stáhne krevní cévy a poměrně dobře snižuje zánět obličeje.

  1. Rozdrtíme 1 nebo 2 tablety aspirinu na jemný prášek.
  2. Do prášku zamíchejte dostatek vody, aby se vytvořila jakási řídká pasta.
  3. Použijte pastu na postiženou oblast – naneste ji bavlněným tamponem.
  4. Nechte působit po dobu 10 minut a poté ji opláchněte vlažnou vodou.
  5. Takto použijte dvakrát denně.

A na závěr ještě další tipy jak na zarudlou pokožku

  • Identifikujte ty spouštěče, které mohou zhoršit zánětlivé kožní stavy a pokuste se jim za každou cenu vyhnout.
  • Vyhněte se používání agresivních mýdel a chemikálií na obličeji, které mohou způsobit podráždění a zčervenání kůže.
  • Při nákupu nového výrobku pro péči o pokožku vždy zkontrolujte přísady, aby nedošlo k podráždění pokožky. Zkuste nový přípravek nejdříve na malé části pokožky.
  • Po omytí obličeje vždy nanášejte hydratační krém na obličej nebo pleťové mléko, která uzamkne vlhkost v pokožce a zabraňuje vysušování kůže.
  • Vždy odstraňujte make-up před spaním, abyste zabránili nahromadění nečistot a bakterií, které mohou ucpat póry.
  • Nedotýkejte se obličeje špinavýma rukama.
  • Kdykoli budete potřebovat vyjít na slunce, noste klobouk s širokým okrajem, udržujte tvář ve stínu a nezapomeňte použít opalovací krém.
  • Snižte stres ve svém životě (dobrá rada co? Ale zkuste to!)
  • Pijte hodně čisté vody, aby nedošlo k dehydrataci, protože může způsobit nadměrnou suchost pleti a vést ke zarudnutí.
  • Jezte hydratační potraviny, jako jsou mrkev, sladké brambory, jablka, celer, kokosové ořechy, okurky, melouny, broskve, papája, špenát a brokolice, aby se vaše pokožka zvlhčila i zevnitř.
  • Vyhněte se kořeněným potravinám, horkým nápojům, kofeinu a alkoholu. Takové výrobky jen zhorší váš problém s červenou a zarudlou kůží.
  • Pokud se na vašem obličeji objeví zarudnutí, zejména rtů nebo jazyka, nebo máte problémy s dýcháním, okamžitě vyhledejte lékaře. To už není sranda.

Sponzorováno

Jak červený obličej řešíte vy?

Co dále si na toto téma přečíst?

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva