Guarana a zdraví – dobijte si energii efektivně a zdravě! 4.83/5 (6)Dobijte si energii guaranou...

Dobijte si energii guaranou…

Možná jste se s ní již setkali a možná o ní slyšíte poprvé. Guarana je úžasný dobíječ energie, který na rozdíl od kávy povzbuzuje tělo postupně. Pro její vlastnosti ji mnoho odborníků doporučuje více než kávu. Odhalte její příznivé účinky i vy.

Guarana – lék domorodců

Červené bobulky guarany rostou na keři v džungli amazonského pralesa, převážně na území exotické Brazílie. Domácí obyvatelé z nich získávají výtažek, který denně užívají a který jim slouží jako vynikající zdroj energie, ale i lék na mnohé choroby, či zdravotní neduhy. V jazyce domorodců zní její překlad jako „velký strom lesa“ a Indiáni, zda domorodí obyvatelé si ji dodnes velmi váží a považují za magickou rostlinu.

Guarin dodává energii postupně

Guarin je účinná látka, kterou guarana obsahuje a to navíc v dvojnásobném množství než káva kofein. Ten působí velmi podobně jako kofein, avšak s tím rozdílem, že zatímco kofein v kávě vám přinese rychlou energii, po níž nastupuje rychlý útlum, Guarin dodává tělu energii postupně a delší dobu než káva a tak dokáže tělo povzbudit během celého dne. Guarana organismus nepřekyseluje, proto je na stimulaci organismu doporučená víc než káva. Kromě toho nemá ve srovnání s černým mokem ani žádné negativní vedlejší účinky.

Zapomnětlivost? Náročná práce? Únava? Dejte si guaranu!

Kromě toho má nenápadná guarana velmi příznivé účinky i na mozek a schopnost koncentrace, jakož i na dlouhodobou paměť. Proto je ve velkém využívána zejména studenty, ale i učiteli, manažery, lidmi pracujícími na směny, či jinými lidmi, kteří v práci využívají paměť, nebo se potřebují dlouho a spolehlivě soustředit. Kromě energie dodává i vitalitu a regeneruje organismus. Její užívání je tedy doporučeno všem, kteří mají náročné zaměstnání a potřebují povzbudit činnost mozku. V důsledku toho, že odstraňuje únavu a ospalost, je doporučená i pro řidiče.

Povzbuzuje imunitu

Plody guarany obsahují i ​​množství vitamínu C a vitamínů skupiny B. V důsledku toho podporují zároveň i celý imunitní systém a obranyschopnost organismu. Další pozitivní vlastnosti guarany:

 • pomáhá při průjmu
 • uvolňuje dýchací cesty
 • zvyšuje vylučování vody z těla
 • snižuje horečku
 • pomáhá při zánětech
 • podporuje vylučování kyseliny mléčné ze svalů
 • tlumí bolesti
 • napomáhá spalování tuků
 • je považována i za afrodiziakum
 • umožňuje lepší snášení veder

V jakých formách je guarana dostupná?

Guarana je v dnešní době již i u nás poměrně rozšířená. Sehnat ji dnes můžete již ve více formách. V lékárně si koupíte pilulky či želatinové kapsle. Zajímavé však je, že existuje i jako samostatný nápoj, který se na některých místech dokonce čepuje, podobně jako pivo. V této formě se používá i jako součást některých koktejlů či míchaných nápojů. Kromě toho je přidávána i do různých energetických drinků či nápojů, nebo jako přídavek do různých přírodních přípravků na lepší paměť a koncentraci. Balení 30 tablet koupíte asi za 100Kč.

Tipy na přípravu guarany

 • smíchejte guaranový nápoj s citronem – zvyšuje to její stimulační účinky
 • dejte si guaranu i tehdy, pokud na vás něco „leze“ – guarana totiž zvyšuje účinnost aspirinu, jakož i vitamínu C
 • guarana podporuje účinek léků na bolesti – pokud tedy trpíte bolestí hlavy, zubů, zda menstruačními bolestmi
 • připravit si můžete i chutný guaranový drink: smíchejte 250 ml hroznové šťávy, 250 ml bílého vína a 250 ml guaranového nápoje. Dostanete skvělý a osvěžující guaranový drink.

Kam dál?

Doporučujeme si přečíst tyto články:

VIDEO: Pozitivní benefity guarany (anglicky)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva