Sponzorováno

Echinacea a betaglukan posílí imunitu 4.91/5 (11)

echinaceaNaordinujte si preventivně echinaceu a betaglukany. Nemoc vás nepoloží na lopatky. Echinacea je nejen proslulé přírodní antibiotikum, ale i zabiják virů. Je nenahraditelná v boji proti chřipce.

Prospívá při nachlazení, angíně a jiných chorobách dýchacího ústrojí. Purpurové květy vám usnadní dýchání. Ale jen dokud vám nestoupne teplota, pak by vám mohly ublížit.

Purpurová ochranka

Antioxidační flavonoidy ničí nebezpečné volné radikály. Inulin hlídá hladinu glukózy v krvi, pomáhá udržet zdravou bakteriální mikroflóru ve střevním traktu a snižuje hladinu špatného cholesterolu.

Je bohatá i na polysacharidy, echinacein a izobutylamidy, které podporují tvorbu bílých krvinek a tím posilují imunitní systém. Léčivou sílu echinacey objevili Indiáni a používali ji na všechno – od bolesti hlavy přes horečku až po vzteklinu, poštípání hmyzem či kousnutí hadem.

Čerstvě usušený kořen rozdrtili a sypali přímo do otevřených ran. Betaglukan je unikátní přírodní polysacharid, který se nachází v ovsu, ječmeni, kvasnicích, houbách a bakteriích. V posledních letech je jeho nejpopulárnějším zdrojem hlíva ústřičná, protože se z ní získává v čistší formě než z obilovin.

Má významný vliv na funkčnost imunitního systému, stimuluje tvorbu bílých krvinek. Zvýšená obranyschopnost se projevuje v lepším odolávání virům, parazitům, bakteriím, fyzickému a psychickému stresu.

CO ECHINACEA UMÍ?

✔ hojí jakékoliv záněty, křečové žíly na nohou i hemeroidy

přispívá ke snížení rizika rakoviny

Sponzorováno

✔ zbavuje závislosti na alkoholu, nikotinu nebo od marihuany

✔ dá do pořádku podrážděné trávení a zklidní žaludeční vředy

prospěje prostatě

✔ zlepšuje psoriázu, ekzémy, akné i proleženiny

Echinacea jako ochranný štít proti chorobám

Echinacea má mnoho léčivých účinků. Vede k aktivaci bílých krvinek a lymfocytů, které jsou schopny pohltit původce infekce přímo v organismu člověka a včas vyprodukovat vhodné protilátky. Funguje jako podpůrný alarm signalizující tělu, že něco není v pořádku. Vykazuje značnou antibiotickou aktivitu proti nesčetnému množství bakterií i virů. Používá se především k prevenci proti infekčním onemocněním a k celkovému posílení imunity člověka. Dále je využívána k léčbě kataru horních cest dýchacích, chřipky, angíny, zánětu dutin, obyčejného kašle i chronických zánětu močového měchýře, ženských pohlavních orgánů, prostaty, zánětu mízních uzlin a jaterních problémů.

Musíme si uvědomit, že výše uvedené potíže echinacea jako taková sama nevyřeší, ale může zmírnit atak nemoci a zároveň podpořit jiné přípravky. Nejnovější poznatky vědy poukazují na efektivní uplatnění třapatky při léčbě některých nádorových onemocnění. Můžeme vidět, že tato zdánlivě nedůležitá rostlinka má velice významné postavení mezi tzv. přírodními antibiotiky. Bojuje proti infekcím a plísním, má antiseptické účinky, podporuje imunitní systém, hojí a regeneruje.

Sponzorováno

Přínosem je však rovněž i v oblasti přírodní kosmetiky. Výtažky ze „slunečného klobouku“ podporují obranný mechanismu pokožky a její rovnováhu, chrání pleť před volnými radikály, zpomaluje stárnutí, regeneruje, zklidňuje a čistí.

Co si dále přečíst o těchto dvou látkách?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Bez komentáře u článku “Echinacea a betaglukan posílí imunitu”

    1. […] a protizánětlivé účinky. Z hlívy, zejména z její stopky, se získává polysacharid betaglukan účinný při posilování obranyschopnosti organismu proti virům, parazitům, bakteriím, při […]

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva