Sponzorováno

Česnek – silné přírodní antibiotikum 4.73/5 (22)

Česnek - silné přírodní antibiotikumI přes vysoký stupeň vývoje naší civilizace se i nadále ukazuje, že naše přírodní bohatství stále není dokonale probádané a ukrývá léky k mnoha, pro nás závažným, onemocněním. Vždyť i naši předkové se léčili tím nejlepším, co pro ně bylo – bylinkami a přírodními látkami. Mezi bezesporu nejznámějšími přírodními léky od historie až po současnost určitě najdeme česnek. Pojďme se na něj podívat trošku podrobněji.

Jaký je původ česneku?

Česnek pravděpodobně pochází ze Sibiře. Znal ho celý starověký svět od Španělska až po Čínu. Dokonce i staří Egypťané ho využívali na zvýšení síly, vitality a podporu imunitního systému a zdarma ho rozdávali otrokům a dělníkům. V 5. století řecký historik Herodotus napsal, že na jedné z pyramid je nápis popisující množství česneku, cibule a ředkviček, které zkonzumovali stavitelé velké Cheopsovy pyramidy. Římané jedli česnek na dodání sil před bojem. V bývalém Sovětském svazu byl známý jako „ruský penicilin“, vzhledem k jeho silné léčivé účinky. Takže už v minulosti moc dobře znali jeho sílu. Věděli, že česnek je velmi zdravý a dokáže člověka vytáhnout z mnoha nemocí.

Kvalita pod slupkou

Zastánci česneku říkají: „Vše je na něco, česnek je na všechno.“ Nejznámější je jako přírodní antibiotikum, je třeba ho však jíst v syrovém stavu. Jeden stroužek rozmačkaného česneku se vyrovná účinku běžně podávaných antibiotik.

Česnek pro očistu těla

Česnek pomáhá při čištění těla – má silné protiparazitární, protiplísňové, protikvasinkové a antibakteriální účinky. Kromě toho pomáhá při rozpouštění tuků, nánosů, krevních sraženin, snížení cholesterolu a krevního tlaku. Výzkumy dokazují i ​​protinádorové působení. Česnek zvyšuje potenci a libido. Je účinný antioxidant a posiluje imunitu.

Co vlastně česnek obsahuje?

Česnek obsahuje zdravé těkavé oleje, tzv. alliin, enzym allinázy, silice se sirnými organickými sloučeninami, selen a vitamíny A, B, C a E. Je toho opravdu mnoho. Česnek obsahuje okolo 350-400 různých zdravých a léčivých látek, ochraňujících organismus před stárnutím a různými nemocemi.

Sponzorováno

I jako prevence rakoviny

Odborníci na výživu doporučují preventivní používání česneku především na jaře a vždy když prožíváme náročné období (zkoušky, partnerská krize, propracovanost …). Česnek je účinným pomocníkem i při prevenci rakoviny – obsahuje látky, které dokáží blokovat tvorbu rakovinových enzymů v buňce a chránit ji před nádorovým svržením. Pravidelná konzumace česneku ve stravě dokáže snížit riziko rakoviny tlustého střeva, žaludku, dvanáctníku a prostaty až na polovinu!

Na cukrovku i krevní tlak

Česnek snižuje krevní tlak, je vhodný při cukrovce, snižuje hladinu špatného cholesterolu a triglyceridů v krvi. Posiluje srdce a rozpouští i vápník usazený v cévách.

Jak užívat česnek?

Česnek díky své výrazné chuti a vůni patří mezi nejpoužívanější přísady do jídel. Pokud chceme, aby se účinek česneku projevil v plné síle, nejlepší je nasekat ho nebo nadrobno nakrájíme a v takovém stavu nechat pár minut odstát. Konzumujeme ho syrový, na topinkách, v polévce nebo např. i pražený na pánvičce spolu s oblíbenou zeleninou. Ideální je konzumovat alespoň jeden stroužek několikrát do týdne. Když se chceme vyhnout nepříjemnému pachu, který vychází nejen z úst, ale ještě dlouho po konzumaci česneku i ze žaludku, pomůže šálek čerstvého mléka.

Doporučená denní dávka česneku

Zakomponujte do svého hlavního denního jídla alespoň jeden malý stroužek česneku a bude to mít stejný účinek, jako by jste spolkli najednou tři tabletky: jednu na zvýšení imunity, druhou na posílení srdce a třetí jako prevenci vzniku rakoviny. Tak co, už nebudete nad touto superpotravinou ohrnovat nos? ;)

Co si o česneku ještě přečíst?

VIDEO: 3 důvody proč je česnek lepší antibiotikum

VIDEO: Česneková tinktura

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva