Sponzorováno

Bizarní léky, které opravdu fungují: Kousání tužky zažene bolest hlavy 4.89/5 (9)

Vodka je super na zapáchající nohy

Vodka je super na zapáchající nohy

Překvapující množství menších problémů můžete vyřešit i doma. Některé tipy možná znějí překvapivě, či dokonce bizarně. Ale sami uvidíte, že pomáhají. Některé problémy jsou nepříjemné vám i vašemu okolí. Dokonce způsobují rozpaky.

Vodka na zapáchající nohy

Pokud vaše nohy nepříjemně zapáchají, otřete je houbou nasáklou vodkou. Funguje to na stejném principu jako čistý alkohol. Vodka obsahuje alkohol, který je antiseptický a vysušuje. Právě proto ničí zápach, který je způsobován plísněmi a bakteriemi, ale nohy zbaví i vlhkosti, která množení zmíněných organismů způsobuje.

Jogurt na zápach z úst

Dokonce i na zápach z úst existuje lepší řešení, než si dát žvýkačku. Výzkumy ukazují, že živé bakterie v jogurtu mohou potlačit hladinu bakterií způsobujících nepříjemný dech. Dobré bakterie v jogurtu vytěsní ty špatné, zápach způsobující, nebo zničí jejich přirozené prostředí.

Ovoce na krásné zuby

Když už zmiňujeme ústa, křupavé ovoce a zelenina působí jako malé zubní kartáčky. Při žvýkání využíváte jejich přirozené čistící vlastnosti, které ze zubní skloviny odstraní skvrny. Zejména jablka obsahují jemnou kyselinu jablečnou, která také pomáhá rozpouštět skvrny.

Bolest hlavy? Tužku do úst

Když jste ve stresu nebo úzkosti, podvědomě zatnete čelisti a zuby. To napíná sval, který spojuje čelisti, a může vyvolat bolesti hlavy. Řešení je jednoduché. Vložte si tužku mezi zuby, ale nekousejte. Vaše čelisti se uvolní, což zabrání bolesti. Pomůže vám i pravidelně poslouchat vaši oblíbenou relaxační hudbu.

Lehká a poměrně levná mini masáž chodidel

Po náročném dni ulevíte svým nohám s tenisovým míčkem. Zujte se, dejte míček na zem, nejlépe na neklouzavý povrch. Položte na ni chodidlo, a míček si posouvejte, abyste si hezky natahovali všechny drobné svaly. Podobně si můžete pomoci i s plechovkou, či plastovou lahví. Pokud ji vytáhnete z chladničky, uleví vašim chodidlům ještě výrazněji.

Sponzorováno

Opary a mozoly

Meduňka by měla být první volbou, jako přírodní lék na opary způsobené herpesvirem. Tato bylinka má antivirové vlastnosti, které zkrotí ohniště oparu. Připravte meduňkový čaj z 2 až 4 polévkových lžic bylinek a šálky vařící vody. Nechte vychladnout a pak pomocí tamponu čajem potírejte opar několikrát denně.

Lékořice na mozoly

Po těžké práci se na rukou objevují mozoly. „Lékořice obsahuje estrogen – látku, která zjemňují tvrdou kůži na mozolech a kuřích okách,“ řekla pro foxnews.com doktorka Georgianna Donadiová. Vyrobte si z lékořice pastu. Pomelte několik kousků lékořice, smíchejte s půl lžičkou vazelíny a vetřete do postižené oblasti.

Ekzém zklidní olivový olej

Pro své hydratační vlastnosti bez podráždění pokožky, se používá také v kosmetice. Jako bonus, olivový olej napravuje i chyby pokožky, které způsobují vrásky a pigmentové skvrny. Vetřete si ho do pokožky, zejména do suchých oblastí. U závažnějších případů si můžete natřenou oblast na noc i obalit potravinovou fólií, aby se olej dobře vstřebal.

Lžička cukru nebo citrónové šťávy na škytavku

Lžička cukru může zastavit škytavka již za několik minut. Cukr totiž působí na nervy v svalech bránice. Pokud jsou v křeči, zaženete nepříjemnou škytavku právě cukrem. Skvěle proti škytavce pomůže i citrónová štáva na lžičce.

Rostlinný olej na lámavé nehty

Lámavé nehty často nemají dostatek vlhkosti. Kromě pravidelného používání krémů na ruce zkuste i rychlou noční léčbu. Než půjdete spát, natřete si ruce rostlinným olejem a dejte si tenké gumové rukavice, abyste olejem neušpinili ložní prádlo. Během noci vaše pokožka i nehty vstřebají dostatek vlhkosti.

Jedlá soda na infekce močových cest

Při prvním náznaku symptomů infekce močových cest hledejte řešení v sodě. Smíchejte 1/4 čajové lžičky jedlé sody s sklenicí vody a směs vypijte. Jedlá soda zneutralizuje prostředí močového měchýře více, což snižuje schopnost bakterií množit se. Tento lék pijte alespoň jednou denně.

Na řezná poranění prášek z hřebíčku

Sponzorováno

Pokud se říznete, posypte ránu práškem z hřebíčku. Zabráníte tak množení bakterií v ráně a tedy i bolestivému zánětu. Hřebíček obsahují eugenol, chemickou látku, která působí antisepticky a utlumuje bolest.

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva