Sponzorováno

Bahenní zábaly – užijte si relaxaci – jaké mají účinky na zdraví? 4.71/5 (17)

bahenní zábalyBahno se používá ve formě obkladů při onemocněních pohybového aparátu, při gynekologických onemocněních a při onemocněních dýchacího ústrojí. Bahenní zábal tedy představuje formu teploléčby. Teplem dochází k prokrvení a tím ke vstřebávání chronických zánětlivých infiltrátů, změkčuje se vazivo, uvolňuje kosterní svalstvo i hladká svalovina vnitřních orgánů. Výsledkem je menší bolest a navrácení pohyblivosti pohybovému aparátu.

U bahenních zábalů se jedná o aplikaci zdraví prospěšných bahenních materiálů, ať se jedná o rašelinu nebo podobné suroviny. Při těchto procedurách se klade bahno na problémové partie lidského těla, například na bolestivé zevní klouby.

Bahenní terapie je prospěšná při kožních a kosmetických problémech, při onemocnění pohybové soustavy, při onemocnění dýchacích cest a onemocnění kostí a kloubů a celkově má protizánětlivé účinky.

O bahenních zábalech z mrtvého moře

Bahenní zábal z mrtvého moře spojený se speciální technikou nanesení má účinek především na tvar postavy – zeštíhluje. Jeho působení má dále výrazné detoxikační účinky, celkově regeneruje a napomáhá při léčbě lupénky a jiných kožních onemocněních.

Toxin je látka, která se v těle váže především na tuky. Pokud je toxin na tuk navázán, je velice obtížné přimět tělo, aby se v dané oblasti přebytečných tuků zbavilo. Pomocí zábalu z mrtvého moře se však tyto toxiny uvolní a vyloučí z těla ven. Okamžitý efekt je zajištěn unikátním složením bahna z mrtvého moře, které vlivem vysoké koncentrace solí a minerálů aktivuje lymfatický systém a dochází k okamžité reakci organizmu.

Bahno z Mrtvého moře se vetvářelo tisíce let. Obsahuje vysoké procento hořčíku, draslíku, bromu a dalších důležitých minerálů a stopových prvků, které působí uklidňujícím účinkem na celé tělo. Bahenní minerály obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky. Zábal doporučujeme pro zmírnění bolestí, při revmatismu, artritidě, napomáhá hojení pooperačních stavů, ran a jizev. Výrazné účinky vykazuje bahno u celulitidy, akné, lupénky, ekzémů, lišejů, má relaxační a regenerační účinky. Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, snadněji se aplikuje. Zároveň je nahřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci mnohem příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků. Bahno lze aplikovat na pokožku hlavy a na vlasy, kde působí jako revitalizér. Použití tělového mléka Kawar na konci procedury pokožku hydratuje avšak nezanechává mastnou. Obsahuje aloe vera a heřmánek a je vhodné i pro alergiky.

Sponzorováno

Takto provedená procedura tělu dodá chybějící životu prospěšné látky.

Princip bahenních zábalů

Než se bahno použije na zábal, projde speciální úpravou a procesem zraní. „Vyzrálé“ bahno je mazlavé až máslovité a má ocelově tmavou až černou barvu. Je plastické a tepelně stale, chladne čtyřikrát pomaleji než voda.

Indikace

Bahenní zábal vyvolává zmenšení otoků v okolí kloubů, snížení svalového napětí, zlepšení výživy chrupavek, pojivových tkání a meziobratlových plotének. Působí protizánětlivě a podporuje zvýšení imunity v organismu, zabraňuje degradaci elastinu, kolagenu a hyaluronanu, čímž zlepšuje funkci chrupavky, pojivových tkání a kloubní pohyblivosti.

Kontraindikace

Tato forma léčby není vhodná pro pacienty s onemocněním srdce a cév, po mozkových příhodách a po onkologických operacích.

Léčivé minerály z Mrtvého moře

HOŘČÍK – má význam pro správnou činnost metabolismu, zlepšuje imunitní funkce, zabraňuje vzniku ledvinových kamenů a srdečním nemocem. Pomáhá také psychice a proti únavě. Reguluje srdeční rytmus a svalové stahy. Zpomaluje procesy stárnutí a snižuje přecitlivělost kůže. Pomáhá léčit kožní nemoci(lupénka, ekzémy, akné).
DRASLÍK – pomáhá udržovat rovnováhu tekutin v těle, pozitivně ovlivňuje krevní tlak a srdeční rytmus. Zlepšuje buněčný metabolismus, udržuje optimální úroveň vlhkosti pokožky a omezuje praskání jemných cévek, příznivě působí na artritidu a revma.
VÁPNÍK – má krom významu pro naše kosti a zuby posilňující účinky na buňky pokožky a celého těla, aktivuje enzymy.
BROM – desinfikuje, pomáhá hojit kožní nemoci, především lupénku, zklidňuje citlivá nervová zakončení v pokožce, pomáhá regulovat správnou funkci štítné žlázy.
ZINEK – napomáhá rychlejšímu hojení ran, působí proti akné a podporuje obnovu buněk pokožky.
SODÍK – má velký význam pro udržení osmotického tlaku v buňkách. Napomáhá látkové výměně mezi buňkami a umožňuje snáze vylučovat toxické látky.

VIDEO: Bahenní zábaly

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: , ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Bez komentáře u článku “Bahenní zábaly – užijte si relaxaci – jaké mají účinky na zdraví?”

    1. […] bahenních či jiných zábalů. Proslavily se nimi například i známé Piešťany na Slovensku. Bahenní zábaly však nejsou jediné, které si můžete dopřát. Co byste řekli například na to, obalit se do […]

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva