Nebolestivé alternativní metody k liposukci 4.83/5 (12)Nebolestivé alternativní metody k liposukciTradiční liposukce odstraňuje tuk z těla dutou kovovou kanylou. Liposukce představuje několik zdravotních rizik, včetně rizika jizvení, infekce a poškození tkaninových struktur. Pokud se liposukce obáváte nebo nemáte dostatečné finance na tento zákrok, existují alternativy k tradiční liposukci, pár šetrnějších a neinvazivních zákroků.

1. Ultrazvuk

Jde o neinvazivní metodu, při které se po dosažení 40 000 Hz tukové buňky rozvibrují, což má za následek jejich narušení. Voda v buňkách se zahřeje a tuk se rozloží na triglycerín a kyselinu mastnou.

2. Kryolipolýza

Tento postup funguje tím, že se tukové buňky vystaví pod kůží extrémně nízkým teplotám po určitou dobu, která by je měla zničit, způsobit rozpad a jejich vyloučení lymfatickým systémem. Postup je bezpečný a účinný, pacienti vidí výsledky kryolipolýzy po třech měsících.

3. SmartLipo

Tato invazivnější chirurgická alternativa pracuje s laserovým systémem na ničení tukových buněk. SmartLipo používá kanylu vloženou do kůže, ale její pracovním nástrojem je laserové vlákno pro přenos energie do tukových buněk, které buňku zahřeje a zničí.

4. Injekční lipolýza

Alternativní metodou k liposukci může být i injekční lipolýza. Do problematické partie s tukovými zásobami se stříkne injekce látky, která tuky rozloží. Ty se potom vyloučí z těla ven. Více si přečtěte o injekční lipolýze zde.

INFO PLUS: Jak se zbavit celulitidy?

Pokud jste se zbavili tukových zásob, ještě jste nemuseli vyhrát nad celulitidou. Mezi jedno z nejlepších řešení k jejímu odstranění patří terapie elektroakustickými vlnami.

Je to kombinace několika druhů ošetření najednou, při kterém se do kůže aplikuje karnitin, kofein a kyselina hyaluronové. Pokožka se bombarduje akustickou vlnou na rozbíjení toxických polštářků, prokrví se lymfodrenáží, pomocí ozónu se dezinfikuje, laser stimuluje fibroblasty a produkci kolagénua a infračervené záření zlepšuje propustnost kůže.

VIDEO: O kryoterpii

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva