Sponzorováno

Dentální hygiena: má smysl nebo z vás jen vytáhne peníze? 4.55/5 (20)

Dentální hygienaDentální hygiena v posledních měsících zažívá velký boom. Její propagátoři garantují, že zabraňuje vzniku paradontózy a zubních kazů, odstraňuje povlak z povrchu zubů nebo likviduje zubní kámen. Je na tom něco pravdy? Nebo se jedná o pouhé marketingové návnady, které vás chytí jako bezmocnou kořist a následně až dohola oškubou?

Zubní kámen? Máme ho skoro všichni

Někteří lidé považují dentální hygienu za módní výstřelek. Za zkrášlovací proceduru vedoucí ke krásnějšímu úsměvu. To je ale zásadní omyl. Dentální hygiena je procedurou léčebnou, ryze odbornou, kterou smí provádět pouze specialista na dentální hygienu nebo přímo zubní lékař. Ten nejprve zhodnotí stav vaší ústní hygieny, podívá se po zubních kazech, zjistí krvácivost dásní. A hned potom přistoupí k odstranění zubního kamene. Možná vás to překvapí, ale – naddásňový zubní kámen máme ve svých ústech téměř všichni.

Na skvrny jedině s pískem

Další procedurou dentální hygieny je tzv. pískování. Metoda nazvaná air-flow využívá jedinečné kombinace vysokého tlaku vzduchu a vody s mikročásticemi jedlé sody nebo glycinu a účinně odstraňuje veškeré usazeniny z povrchu zubů. Díky pískování se zbavíte všech pigmentových skvrn, které na vašich zubech po dlouhé roky zanechávaly cigarety nebo víno. Výsledky jsou patrné už po jednom ošetření a určitě vás příjemně překvapí.

Sponzorováno

Rady nad zlato

Dentální hygiena neopomíjí ani odstranění poddásňového zubního kamene, čímž přispívá k léčbě a prevenci paradontózy. A to nejlepší nakonec? Dentální hygienista vám po ošetření poradí, jak si máte správně čistit zuby a mezizubní prostory nebo jaké kartáčky a zubní pasty byste měli používat. Nejspíš budete až překvapení, kolik že to kartáčků vlastně existuje. A nejspíš taky zjistíte, že jste až dodneška používali kartáčky nevyhovující.

Dnešní generace lidí nad 50 let má obrovské problémy se zuby a dásněmi, mnozí trpí vážnou paradontózou nebo už zuby vůbec nemají. Dentální hygiena je jedinečnou příležitostí, jak se podobnému osudu můžete vyhnout. Její výsledky jsou až překvapivě dobré, už po první návštěvě se budete cítit mnohem lépe. Tak vyrazte do nejbližší ordinace – nebudete toho litovat.

Co si ještě o hygieně přečíst?

VIDEO: Dentální hygiena. Jak probíhá?

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva