Sojový olej – plný železa, vitamínů a nenasycených mastných kyselin 4.91/5 (11)



Už jste vyzkoušeli sojový olej?

Už jste vyzkoušeli sojový olej?

Ze všech olejů obsahuje nejvíce lecitinu. Kromě něj je zdrojem antioxidantů, nenasycených mastných kyselin a železa. Získává se šetrným způsobem ze sójových semen a je vynikajícím pomocníkem při suché a popraskané pokožce. Používá se i na masáže a také zlepšuje činnost mozku a paměť.

Na studenou kuchyni je sojový olej nejvhodnější

Sójový olej je díky své chuti skvělým doplňkem výrazných pokrmů, hodí se k syrové stravě a také se používá do salátů a dokonce na nakládání zeleniny. Tepelně byste ho neměli upravovat samostatně, ale raději v kombinaci s vodou. Při takovém způsobu úpravy je vhodný k dušení, ale smažit se na něm nemá.

Tolik lecitinu nemá žádný jiný olej

Množstvím lecitinu předběhl jakýkoli jiný druh oleje. Obsahuje ho dokonce 1,5 – 3,5%. Ani královský olivový olej ho nemá víc. Díky šetrnému zpracování, za pomoci lisování bez použití tepla, si olej ze sojových semen uchovává všechny cenné nutriční látky a také velmi specifickou, exotickou a přitom pro něj přirozenou chuť.

Obsahuje vzácnou kyselinu linoleovou

Sójový olej obsahuje kromě jiných cenných látek také kyselinu linoleovou, která je velmi důležitá pro náš metabolismus. Jde o omega-3 nenasycenou kyselinu. Kromě toho obsahuje i jiné vzácné látky, které prospívají našemu organismu:

  • vysoký obsah vitaminu E
  • provitamin A
  • vitamíny B, K
  • draslík
  • fosfor
  • železo
  • aminokyseliny

Vhodný pro diabetiky, i při léčbě nervových onemocnění

Tím, že sojový olej neobsahuje žádné sacharidy, je vhodný ke konzumaci a použití, i pro lidi trpící na diabetes. Výborné výsledky byly po jeho konzumaci zpozorováno i při nervových onemocněních, zejména při léčbě mozkových nervových spojnic. Vhodný je i na léčbu, nebo jako prevence arteriosklerózy.

Sojový olej zlepšuje paměť a pomáhá při stresech

Díky vysokému obsahu lecitinu je skvělým pomocníkem při zlepšení paměti, posílení mozkové činnosti a také pomáhá při nervovém vypětí, stresech a nadměrné psychické zátěži. Pokud tedy trpíte podobnými problémy, můžete vyzkoušet sílu panenského výtažku ze sóji a zkusit je tak vyřešit přírodní cestou.

Sójový olej je díky svému obsahu využíván i pro venkovní použití. Regeneruje suchou a popraskanou pokožku. Také dokáže promastit a léčit problémové partie pokryté ekzémem nebo aknózní pleť. Někteří maséři zas objevili jeho kouzlo a používají ho na masáže celého těla, protože pokožku zanechává příjemně hebkou a hydratovanou.

Užívejte 2x denně – po lžičkách

Chcete-li příznivé účinky tohoto oleje vyzkoušet na vlastním těle, užívejte ho dvakrát denně .. Jednu lžičku si dejte ráno na lačno a druhé večer před spaním. Po jeho otevření byste ho měli spotřebovat do tří měsíců a skladovat jej na tmavém místě při teplotě max. 22 stupňů. Není vhodný pro děti menší než tři roky.

TIP: Je soja zdravá nebo ne?. Uděláme vám v tom jasno.

VIDEO: Jak se vyrábí sójový olej ze sóji?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost




Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva