Jak na jizvy nejenom po operaci – poradíme vám Zatím bez hodnocení.Laserový zákrok je vhodný pro vystouplé jizvy...

Laserový zákrok je vhodný pro vystouplé jizvy…

Nevzhledné jizvy nemůžou těšit žádného člověka, naštěstí existuje mnoho možností na hojení, odstranění a korekci jizev. Ať již se jedná o jizvu po chirurgickém zákroku, jizvu po císařském řezu, zjizvení tkáně po akné nebo z jiného důvodu, vždy můžete vyzkoušet různé masti, náplasti, masáže, plastické nebo jiné estetické zákroky. Některé z nich vám nyní představíme.

Odstranění jizev laserem

Při tomto výkonu dochází za pomoci laserového paprsku postupné odpařování zjizvené tkáně. Jedná se o šetrný zákrok k lidskému tělu, u kterého nedochází ke vzniku větších otevřených ran. Z toho důvodu je možná rychlá rekonvalescence. Laserových přístrojů na korekci jizev existuje celá řada, přičemž jejich použití se může odlišovat i podle druhu jizvy. Obvyklá doba hojení je u většiny těchto zákroků mezi 2 a 4 týdny.

Laserový zákrok je vhodný pro vystouplé jizvy, jizvy s různými výčnělky, ale také pro jizvy po akné. Tyto zákroky poskytují různé kliniky plastické chirurgie a estetické dermatologie.

Odstranění / korekce jizvy za pomoci plastické operace

Tento krok je vhodný pro jizvy, u kterých se vyskytly problémy a záněty během hojení. Výsledkem by mělo být výrazné zlepšení vzhledu jizvy, což ovšem nutně neznamená, že jizva zcela zmizí, i když i to se může téměř podařit. Vždy závisí na konkrétní jizvě, proto je důležité se obrátit na zkušeného plastického chirurga. U odstranění jizvy dochází k vyříznutí původní zjizvené tkáně a její nahrazení novým a preciznějším sešitím.

Pro úplnost dodáváme, že po zákroku je potřeba počítat s obdobím 3 – 6 měsíců, kdy dochází k úplnému zhojení místa po zákroky. Po tuto dobu je potřeba dodržovat pokyny lékaře, jinak se může stát, že výsledek nebude uspokojivý.

Konzervativní možnosti

Konzervativních možností léčby a podpory hojení jizev existuje celá řada. Vedle oblíbeného promazávání jizev různými mastmi, přičemž nejoblíbenější bývá vepřové sádlo a měsíčková mast, je dále možné koupit např. silikonové náplasti. Silikonová kompresní náplast svým složením a účinkem také podporuje hojení jizvy.

Vhodná je i pravidelná tlaková masáž, kdy prstem zatlačíte na jizvu, až vám zbělá kůže pod nehty, tlačíte cca 30 vteřin a povolíte. Tuto masáž provádějte 5 – 10 minut 3x denně po dobu 3 měsíců. Tlakovou masáž neprovádějte ihned po zákroku, její začátek a možnosti použití konzultujte s vaším lékařem.

V případě, že vás zajímají další informace o korekcích jizev, úpravě vzhledu a estetické dermatologii, můžete se je dočíst na magazínu o plastické chirurgii.

Na úplný závěr vás musíme upozornit, že pokud má být jizva co nejméně viditelná, vždy je nutné ji do úplného zhojení chránit před sluncem!

TIP: Jak na výživu před a po operaci?

VIDEO: Jaké jsou nejvhodnější krémy na jizvy?

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.