Risartróza – bolestivé onemocnění rukou 4.75/5 (4)Risartróza - bolestivé onemocnění rukou

Duchovní příčina risartrózy

Při onemocnění kloubů rukou ubývá schopnost spojení na rovině uchopení, sáhnutí po něčem a pochopení, má problémy s tím, aby se chopil života. Manipulace bolí a schopnost jednání je bolestně omezená, bolestivé zápěstí a klouby prstů rukou přitahují pozornost na tématiku pouštění a uvolňování a tento příznak člověka nutí, aby se jí zabýval. Je třeba si přiznat, že postižený nemůže něco uchopit a zjevně musí něco pustit, musí se rozloučit se všemi manipulacemi. Zanechá tak vnějšího života ve prospěch vnitřního, hledá již manipulací vnitřní klid a mír.

U žen postihuje artróza drobné klouby rukou 4krát častěji než kolena a 18krát častěji než kyčelní klouby, u mužů pak postihuje artróza ruce 6krát častěji než kolena a kyčle. Více jsou tedy artrózou rukou postiženy ženy a to ty, které celý život ruce velmi zatěžovaly. Artróza v prstech rukou je velmi bolestivé a každodenní život komplikující onemocnění. Často vzniká před menopauzou. Je to tím, že se upravuje hormonální systém, což má obrovský vliv na psychiku a to v důsledku vede ke stresům. Je důležité najít pro stresové situace účinný ventil pro uvolnění (koníčky, meditace, duchovní a fyzická cvičení atd., masáže). Pokud k uvolnění stresu nedochází pravidelně, začne se v těle hromadit a vybere si nejzatíženější a nejopotřebovanější část našeho těla. Pokud to jsou ruce, objeví se jako osteoartróza kloubů rukou. Každý kloub má své optimální využití a také regeneraci, která probíhá v klidu, především v noci při spánku. Jestliže noc na regeneraci kloubů rukou nestačí a cítíte jejich ztuhlost, je třeba regeneraci kloubů ruky podpořit.
 

Risartróza a vnitřní orgány

Na ruce se zobrazují všechny vnitřní orgány a také pohybový aparát. Toho se využívá při reflexní terapii ruky. Proto je třeba při vyhledávání souvislostí s činností vnitřních orgánů posuzovat každý prst zvlášť.

PALEC: na kloubech palce se zobrazuje hlava, krční, hrudní, bederní páteř a kostrč (celá páteř). Zde je třeba věnovat pozornost páteři.

UKAZOVÁK: na kloubech levého ukazováku se zobrazuje zdraví sleziny, slinivky, pravého ukazováku jater.

PROSTŘEDNÍK: je to prst, kterému je přiřazeno zdraví střev. Je-li prostřední prstový kloub zbytnělý směrem k prsteníku, pak jsou nesprávné bakterie spíše v tlustém střevu. Ukazuje-li zbytnění směrem k ukazováku, pak je něco v nepořádku s tenkým střevem. V každém případě je třeba střeva dobře vyčistit:
1) přestat jíst tavené sýry, čím mazlavější tím hůř, neboť ony potahují střeva tenkým filmem, který zabraňuje vstřebávání živin, vitamínů a minerálů.
2) provést očistupsyllium, houba shitake, lněné semínko, rýže natural, kysané zelí, ovoce, čistá voda.
3) osadit střeva zdravou střevní mikroflórou – lactobacillus.

PRSTENÍK: tento prst zastupuje ledviny, kterým jsme se více věnovali u onemocnění kolenních kloubů – gonartrózy, kdy může být tento prst citlivý. Prostřední článek na levém prsteníku má vztah k činnosti srdce.

MALÍČEK: křivý malíček vypovídá o stavu našich pohlavních orgánů, u ženy o děloze, u muže o prostatě. Stavem dělohy je míněna její poloha a stav jejího svalstva. U mužů se jedná o zvětšení prostaty s potížemi při močení.

Je vhodné tyto ukazatele akceptovat a věnovat pozornost vnitřním orgánům i při bolestech či deformitách prstů ruky.

Správná a vhodná výživa

Co se úpravy jídelníčku týká, je vhodné při onemocnění kloubů snížit příjem masa a masných výrobků, zvýšit přísun vlákniny (celozrnné obiloviny, zelenina, ovoce, luštěniny, lněné semínko), zvýšit příjem nenasycených mastných kyselin – rostlinné oleje, omega mastné kyseliny např. lněné semínko dobře povařit třeba s rýží, pohankou či jáhly.

Ošetření a masáž

Dále je vhodné neustálé procvičování prstů a jejich prohřívání, v zimě je třeba nosit teplé rukavice. Ke zmírnění bolestí jsou vhodné také obklady z teplého lněného oleje. Olej zahřejte na pánvi. Namočte do něj vatu a tu přiložte na postižené místo a překryjte větším kusem igelitu. Igelit lehce obvažte obinadlem a přiložte elektrickou vyhřívací podložku kvůli udržení teploty obkladu. Nechte působit co nejdéle. Dobrý je také obklad z vařeného lněného semínka, které můžete uvařit v dostatečném množství na kaši a do teplé kaše pak ruce ponořit a zase nechat působit co nejdéle.

TIP: Znáte prstovou gymnastiku?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva