Sponzorováno

Dvojitá brada – jak na ni? Co třeba laserová lipolýza? 4.92/5 (13)

Dvojitá brada - jak na ni? Co třeba laserová lipolýza?Mnoho lidí je přesvědčeno o tom, že to, co prozrazuje jejich věk, nejsou vrásky, či povislá kůže v okolí očí, ale nehezký podbradek. Věkem se rozdíl mezi bradou a krkem postupně ztrácí, protože kůže přichází o svou pružnost a v lokalitě pod bradou a na krku se hromadí tuk.

Příčiny dvojité brady

Je několik příčin, které druhou bradu způsobují. Nejčastěji je to nahromaděný tuk v okolí sáňky a krku u pacientů, kteří trpí nadváhou. Jsou však i tací, kteří jsou štíhlí a přesto mají podbradek, protože to mají dané geneticky a tuk se jim v této lokalitě hromadí i přes zdravé životosprávě. Někteří lidé mají tzv. hypoplastickou čelist, kdy jim brada téměř úplně splývá s krkem. Je to dáno tvarem lebky. Laicky se tomu říká i kuřecí krk. Druhou bradu může ve vyšším věku způsobovat i nahromaděná kůže, která ztratila svou pružnost a povisla. Terapie tedy závisí na příčině, která druhou bradu způsobuje.

Podle dermatoložky MUDr. Alexandry Novotné, PhD., chodí klientky i klienti na její kliniku s požadavkem na odstranění druhé brady, která je způsobena nejčastěji nahromaděným tukem. „V závislosti na velikosti podbradku, a tedy na množství tuku, volíme buď liposukci, čili jeho odsávání nebo neinvazivní laserovou lipolýzu, se kterou máme velmi dobré zkušenosti. Tento zákrok je šetrný a má nízké riziko komplikací,“ říká doktorka Novotná.

TIP: Znáte injekční lipolýzu?

Co je laserová lipolýza?

Při neinvazivní lipolýze vsune chirurg pod kůži jemné laserové vlákno, které zahřeje tuk nacházející se v této lokalitě, následkem čehož se teplem poškozené tukové buňky vstřebají a jsou z těla vyloučeny. Výhodou oproti klasické liposukci je to, že po zákroku nezůstává převislá nadbytečná kůže. „Teplo, kromě narušení tukových buněk, pozitivně stimuluje tvorbu kolagenu, který je uložen v nejhlubších vrstvách kůže, a tím způsobí její zpevnění. Tato metoda je tedy ideální i pro vyrýsování kontur dolní třetiny obličeje. Pokud druhá brada není extrémně velká, je to jednorázový ambulantní zákrok,“ vysvětluje doktorka Novotná.

Sponzorováno

Důležitou roli hraje věk

Výběr metody, která je vhodná k odstranění podbradku, ovlivňuje i věk člověka. U mladších lidí, kteří mají pružnou kůži, stačí provést jen laserovou lipolýzu. „U starších lidí, kolem 50 let, kde už elasticita pokožky není ideální, je často nutné zkombinovat několik metod, kdy je kromě odstranění tuku, nutné provést i chirurgickou úpravu přebytečné kůže,“ říká plastická chirurgická MUDr. K. Simonová.

Druhou bradu někdy způsobuje i věkem povisnutá kůže v okolí dolní sáňky. „Na redukci povisnuté kůže v okolí sáňky, je vhodné použít facelifting, tedy chirurgickou úpravu kůže na obličeji. Buď v rámci celkového faceliftu, nebo částečným faceliftem provedeným pouze v této lokalitě. Pokud není povisnutí výrazné, umíme zde kůži upravit i aplikací kyseliny hyaluronové v kombinaci s botulotoxinovými injekcemi,“ vysvětluje MUDr. Novotná.

Když pomáhá vlastní tuk

Některé ženy, zejména ve vyšším věku, mají na jedné straně problém s nahromaděným tukem pod bradou a na krku, ale kvůli úbytku kolagenových vláken mají ztenčenou kůži na obličeji a propadlé tváře. V takových případech se tuk z podbradku odstraní liposukcí, tedy odsáváním pomocí jemných kanyl a následně je implantován do oblasti lící k vyplnění propadlých míst. Zákrok se nazývá lipofilling. Tuk se po odebrání a speciální úpravě používá také na vyplnění vrásek na čele, úpravu při liftingu obličeje a očních víček, na zvětšování rtů nebo k potlačení projevů stárnutí na rukou. Velkou výhodou této metody je skutečnost, že se jako výplňový materiál použije vlastní tuk, čili neobsahuje tělu cizí látky a reakce těla vůči němu je minimální. Efekt je dlouhodobý, přetrvává roky.

TIP: Jak na podbradek a dvojitou bradu?

VIDEO: Dvojitá brada – jak na ni? Co třeba laserová lipolýza?

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva