Sponzorováno

Pycnogenol – zdraví přímo z francouzské borovice 4.92/5 (13)

Pycnogenol je extraktem z kůry jihofrancouzské borovice

Pycnogenol je extraktem z kůry jihofrancouzské borovice

Možná jste už o něm slyšeli, možná ještě ne. Důležitější je, že pycnogenol je přírodní doplněk výživy, který má léčivé schopnosti a výrazně pomáhá při léčbě mnoha onemocnění – od kardiovaskulárních potíží až po zlepšení stavu pleti. Při jakém problému by mohl pomoci i vám?

Francouzská borovice – obklopena Pyrenejemi a vinicemi v Bordeaux

Pycnogenol je extraktem z kůry jihofrancouzské borovice, která roste zejména v lesích Landes, rozkládajících se na obrovské ploše kolem Biskajského zálivu, nacházejícího se mezi vinicemi Bordeaux a štíty Pyrenejí. Jejich kůra je silná, tmavě červeno-hnědá a do hloubky rozštěpena. Velmi důležitý je i proces výroby, protože kůru, z níž se pycnogenol získává je třeba zpracovat nejpozději do 48 hodin od oddělení kůry ze stromu.

 

Pycnogenol – Komplex výživných látek

Pycnogenol disponuje léčivou silou zejména díky svému obsahu, který je velmi cenný a vysoce koncentrovaný ve srovnání s jinými doplňky výživy. Jeho účinnými složkami jsou zejména antioxidanty, bioflavonoidy, ale i prokyanidiny. Navíc byly v jeho složení nalezeny i organické kyseliny, které tak jistě patří mezi přírodní látky prospěšné pro zdraví.

Kdy je pycnogenol účinný?

Pycnogenol si můžete pořídit na podporu léčby, resp. pokud vás trápí:

  • posiluje stěnu cév a zlepšuje krevní oběh,
  • chrání před kardiovaskulárními chorobami,
  • chrání před alergiemi,
  • stimuluje imunitu,
  • snižuje záněty v těle,
  • předchází a pomáhá při hyperaktivitě,
  • chrání před volnými radikály,
  • chrání pro stárnutím organismu.

Zbavte se s ním stařeckých skvrn

Účinky pycnogenolu na různé medicínské problémy se zabývalo již množství studií. Jedna z nich se však zaměřila i na jeho účinky na výživu a ochranu pleti. Vědci dospěli ke zajímavým závěrům. Výzkum z roku 2012, kterého se zúčastnilo 112 žen, ukázal, že výtažek z kůry jihofrancouzské borovice – pycnogenol, je účinný při snižování pigmentace a stařeckých skvrn, které vznikly v důsledku vystavování se nadměrnému množství slunečních paprsků.

Sponzorováno

Výzkum prokázal pokles pigmentací

Ženy, které se na výzkumu zúčastnily byly vybrány náhodně. Výzkum trval 12 týdnů, během kterých byly zkoumány ženy rozděleny do dvou skupin. Jedna z nich měla za úkol užívat každý den 40 mg. pycnogenolu a ta druhá zas dávku 100 mg. pycnogenolu jeden krát za den. Vědci po skončení výzkumu potvrdily významný pokles kožních pigmentací a to jak u skupiny s nižší, tak i vyšší dávkou.

Ochrana před více než 60 chorobami

Pycnogenol je díky svému složení tak účinný, že vás pomáhá chránit před mnohými obávanými nemocemi. Pomáhá totiž velmi účinně bojovat proti volným radikálům, které zapříčiňují více než 60 různých lehčích, ale i život ohrožujících onemocnění. Mezi ty nejzávažnější patří rozhodně rakovina, ale jejich silný vliv byl prokázán i v rozvoji Alzheimerovy, Parkinsonovy choroby či artritidy.
Dále se pycnogenolu připisují vlastnosti mající preventivní význam před chorobami oběhové soustavy, snižuje možnost poškození DNA, zlepšuje imunitu organismu a stav vlasů a nehtů. Dokonce se používá na podporu erekce, jelikož zlepšuje průtok krve v cévách. Pomáhá při výživě mozkových buněk a tím zlepšuje jejich funkci (především paměť). Pycnogenol zlepšuje krevní mikrocirkulaci a tím zvyšuje propustnost krevních kapilár, včetně mozkových.

Abychom si porovnali účinky Pycnogenolu na lidský organismus, srovnejme jej s klasickými antioxidanty vitaminem C a E, jejichž účinek bioflavonidy potencují. Pycnogenol je přibližně 20x účinnější než vitamin C, a dokonce 50x efektivnější zhášeč volných radikálů než vitamin E.

Co tady dále máme o borovici?

VIDEO: Doktor mluví o pozitivech Pycnogenolu

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva