Medová maska – proč si umývat tvář medem? 4.93/5 (14)Denní čištění obličeje medem může léčit a předcházet akné tím, že zbaví vaši pokožku škodlivých bakterií. Ošetření pleti medem je bezpečné a můžete si jím čistit pleť bez vedlejších účinků i delší dobu.

Med je něco jako zázrak

Med je přirozeně nabitý nezbytnými vitaminy a minerály, které může vaše tělo využít nejen vnitřně, ale zvýšit zdraví kůže i zvenku. Med je plný železa, vitamínu B, vápníku, draslíku, hořčíku a dalších živin. Mnoho starověkých kultur používalo med na lokální ošetření pleti. Samotná Kleopatra ho měla jako součást své běžné péči o pleť, aby si co nejdéle udržela mladistvý vzhled.

Výhody medu pro naši pleť

Když smícháte med s vodou, přírodní enzymy v medu reagují a fungují jako mírné antiseptikum, takže med slouží jako perfektní přírodní obličejový odličovač. Med hydratuje, což zamezuje suché pokožce a tvorbě šupinek.

Medová maska ​​se může použít k léčbě různých onemocnění kůže. Pokud si chcete doma připravit medový peeling, tady je návod: Smíchejte 1 polévkovou lžíci medu s 2 lžícemi jemně mletých mandlí s ½ lžičky citronové šťávy. Použijte tento mix jemně na obličej, pak opláchněte teplou vodou.

TIP: Mrkněte i na další medové recepty pro vaši krásu

Účinky medu na pleť a pokožku

Hodnota pH medu je velmi blízká přirozenému pH pokožky. Mnoho tradičních čisticích prostředků pokožky jsou kyselejší, což může narušit přirozenou rovnováhu na kůži, která vede k podráždění a infekci.

Antioxidační vlastnosti medu mohou chránit pokožku před slunečním poškozením způsobeným škodlivým ultrafialovým slunečním zářením. Med je silný antimikrobiální čistič a snižuje růst bakterií na kůži. Je ceněnou součástí mnoha domácích receptů péče o pleť. Používá se na zvlhčení, léčbu akné a růžovky. Před aplikací medu na obličej si pleť navlhčete teplou vodou.

Naneste na pokožku konečky prstů, v malých, jemných kruzích udělejte peeling kůže. Opláchněte obličej důkladně vodou. Medovou masku skladujte v lednici, v uzavřené nádobě po dobu jednoho týdne.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Medová pleťová maska proti

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.