Sponzorováno

Kosmetické problémy mužů? Padání vlasů a rozšířené póry 4.8/5 (10)

Obsah článku

Kosmetické problémy mužůPrvní šediny má po třicítce každý druhý chlap. Neřeší to, dokud vlasy nezačne ztrácet. V čtyřicítce přibudou vrásky a mužské sebevědomí se musí vyrovnat s tím, že bez kosmetiky už to dál nepůjde.

20 %

Pánové mají pokožku na obličeji přibližně o dvacet procent hrubší než dámy. Lépe si udržuje vlhkost a obsahuje více kolagenu. Díky tomu se i první vrásky objevují u mužů v průměru o deset let později než u něžnějšího pohlaví. Ve zvýšené míře kolem čtyřicítky.

Tehdy můžete začít používat pleťové krémy proti stárnutí s obsahem retinolu či kyseliny listové. Na krémování nezapomeňte hlavně po padesátce, když se ani vám již netvoří tolik kolagenu jako v mládí.

50 %

Polovina mužů mezi třicítkou a padesátkou má šediny. Osmdesát procent svou šedou hlavu neřeší, protože většině dám připadají šediny sexy. Vždyť George Clooney či Richard Gere patří k nejpřitažlivějším hollywoodským hercům. Za „bílými“ vlasy se skrývá úbytek barviva melaninu.

Jeho ztrátu způsobují přirozené stárnutí, genetická dispozice či stres. Nespokojení muži si mohou vlasy obarvit. Neexperimentujte doma, vydejte se ke kadeřníkovi. V nabídkách salonů jsou speciální procedury, které šediny zakryjí, ale nezabarvuje všechny vlasy stejně. Ať už s barvou, nebo bez ní, používejte hydratační šampony a balzámy, neboť po ztrátě melaninu se vlasy rychleji vysušují.

Čtěte také: Čím se lépe oholíte? Žiletkou nebo strojkem?

68 %

Téměř sedmdesát procent chlapů trápí rozšířené póry. Mužské mazové žlázy totiž produkují dvakrát více mazu než ženské. Může za to testosteron. Maz a každodenní nečistoty póry ucpávají. Po čase tak můžete bojovat se zapáleným vyrážkami, jaké má i váš syn.

Sponzorováno

Pánové prý stráví v koupelně průměrně patnáct minut. Pokuste se do toho ráno a večer vtěsnat čištění pleťovou vodou nebo gelem. Vhodné jsou výrobky s označením adstringentní, čili stahující póry. Pánská kosmetika na mastnou, problematickou pleť obvykle obsahuje zinek nebo křemík. Obě složky redukují tvorbu mazu. Na škodu není ani návštěva kosmetického salónu, kde vám pleť vyčistí odbornice.

51 %

Předčasné vypadávání vlasů snižuje mužům sebevědomí. Cítí se starší a méně atraktivní. S tímto problémem se setkává až devětatřicet procent mužů ve věku od dvaceti do třiceti let. Obecně však trpí vypadáváním vlasů jednapadesát procent mužů.

Ztratí denně přes 100 vlasů. Mohou za to genetika, stres, nevyvážená strava, zdravotní potíže se štítnou žlázou nebo cukrovka. Při lokální léčbě pomáhají speciální šampony, roztoky či spreje s obsahem vitamínů skupiny B, E či kyseliny hyaluronové. O jejich použití se poraďte s dermatologem. Klasické pánské plešatění řeší i vlasová transplantace, kterou vykonávají mnohé centra plastické a estetické chirurgie.

TIP: Podívejte se na nejčastější důvody padání vlasů

36 %

Přesně tolika mužům se po holení objevují drobné zanícené tečky či červená pokožka. Chlupy na obličeji jsou dvojnásobně tlustší než vlasy a za den narostou i o dva, tři milimetry. Až šedesát procent chlapů si myslí, že společenská prestiž se spojuje s oholenou tváří.

Pravidelné holení však narušuje přirozený ochranný plášť, proto si pleť vyžaduje zvýšenou péči. Podráždění předejdete, pokud se budete holit ráno. Před výkonem si pleť očistěte pleťovou vodou. Vhodnější jsou výrobky bez alkoholu.

Při mokrém holení nechte pěnu minutu působit, aby chlupy změkly. Vždy používejte ostrou žiletku. Na citlivou pleť jsou lepší mléka, balzámy a gely po holení bez parfémových složek. Při použití holicího strojku je riziko podráždění pokožky vyšší.

TIP: Jak na padání vlasů?

Sponzorováno

A co vy, pánové? Jak o svoji pokožku pečujete vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva