Sponzorováno

Čaje na detoxikaci – jaké to jsou? 4.71/5 (14)

Čaje na detoxikaci - jaké to jsou?Detoxikaci by neměli podceňovat zejména lidé, kteří trpí vysokým cholesterolem, chronickými záněty či onemocněními kůže. Zároveň je vhodnou prevencí pro nás všechny. Které čaje organismus očišťují?

Během detoxikační kúry je třeba skoncovat se zlozvyky – na cigarety a alkohol zapomeňte. Snažte se omezit mastná, slaná a smažená jídla. Nevhodné jsou rychlé sacharidy (bílá mouka, sladkosti). Snažte se konzumovat co nejvíce čerstvých potravin (ovoce, zelenina), pít dostatek tekutin a hýbat se. A nezapomeňte samozřejmě na výběr vhodného čaje, který má detoxikační účinky …

Kořen lopuchu jako čistič krve

Z hlediska detoxikace je lopuchový kořen výborným prostředkem jak odstranit těžké kovy z organismu. Jeho účinky oceníte tehdy, pokud máte kožní problémy, trpíte dnou, cukrovkou, revmatismem nebo vypadáváním vlasů. Čaj se doporučuje i pro ty, kteří se snaží snížit hmotnost, protože upravuje fungování metabolismu.

Kolik ho pít? Čaj pijeme čerstvý, dva až třikrát denně. Připravíme ho tak, že jednu až dvě čajové lžičky zalijeme vroucí vodou a louhujeme 10 minut.

Kopřiva pro očištění i posílení organismu

Kopřiva dvoudomá patří k nejznámějším odstraňovačem toxinů a odpadních látek z krve. Kladně ovlivňuje látkovou výměnu. Ocení ji i cukrovkáři, lidé s revmatickými potížemi a zácpou. Zároveň posiluje obranyschopnost organismu, protože obsahuje hodně antioxidantů a chlorofylu.

Kolik ho pít? Na přípravu čaje se používá zejména nať (ideální, pokud máte k dispozici čerstvou, pokud ne, postačí i sušená). Na 2 dcl postačí přibližně lžíce natě, kterou zalijeme vroucí vodou a necháme vyluhovat 15 minut. Pijeme třikrát denně, ne však déle než 2-3 týdny. Pak je třeba udělat si přestávku. Chcete-li pozitivní účinek zvýšit, přidejte do čaje čerstvou šťávu z citronu.

Detoxikace krve a ledvin pampeliškou

Pampeliška je léčivá bylina, z níž se využívají kořen, listy, stonek i žluté hlávky květů. Pampeliška je známá vysokým obsahem vitamínů (A, C, E, skupiny B) a minerálů (draslík, vápník). Z detoxikačního hlediska má výborné uplatnění zejména kořen – čistí krev, ledviny, podporuje trávení, funkce žlučníku i jater. Využívá se i jako podpůrný prostředek při anémii.

Jak na to? Čaj připravíme běžným způsobem, necháme louhovat cca 15 minut a pijeme třikrát denně. Detoxikační a posilovací účinek můžete podpořit i konzumací čerstvých lístků pampelišky, které jsou chutnou složkou salátů.

Sponzorováno

Bílý čaj pro krásnou pleť

Bílý čaj, získaný z mladých lístků, je známý především vysokým obsahem polyfenolů, které chrání organismus před volnými radikály. Je skvělý i pro zlepšení stavu pokožky. Vrásky, vyrážky, akné i pomalu se hojící rány jsou výsledkem nahromadění toxinů v těle. Toxické látky negativně ovlivňují kolagen a elastin, které jsou pro zdravou pleť nezbytností.

Jak na to? Na trhu jsou k dispozici různé druhy bílého čaje. Nezapomínejte, že bílý čaj zaléváme maximálně 80 stupňovou vodou. Louhujeme 3 minuty a tak podáváme.

TIP: Víte, že bílý čaj je super i na hubnutí? Podívejte se na další čaje na hubnutí.

Čaj Chuchuhuasi

Z tropické oblastí Amazonie pochází čaj Chuchuhuasi (Maytenus laevis), který pomáhá při očistě a také posiluje obranyschopnost. Připravuje se z kůry divoce rostoucího stromu, který dorůstá do výšky 30 metrů. Ocení ho lidé trpící revmatismem, jaterními a ledvinovými potížemi i astmatem.

Manayupa, tak zní název rostlinky proslulé v peruánské oblasti. U nás je čaj známý také pod jménem Pega Pega. Disponuje výbornými detoxikačními účinky – ocení ho zejména ledviny a játra.

Čaj z ostrostřepce

Aby ostropestřec mariánský projevil své zázračné léčebné účinky, měl by se užívat pravidelně po několik týdnů až měsíců, a to nejlépe 2 – 3x do roka. Důležité je při této kúře vyvarovat se alkoholických nápojů, syntetických léků a potravin bohatých na tuky. Při vážnějších onemocněních jater je vhodný ostropestřec mariánský ve formě tablet, oleje, tinktury nebo kapslí s vyšším obsahem silymarinu, v případě, že chceme regenerovat a detoxikovat organismus, postačí čaj z drcených semen.

Aby se semena ostropestřce správně vylouhovala, musí se nejdříve rozdrtit, spaření ani odvar z celých semen nestačí. Na přípravu léčivého čaje potřebujeme 1 čajovou lžičku rozdrcených semen, která se přelije cca ¼ l vařící vody a nechá 10 – 20 minut odstát, poté se semena scedí. Čaj z ostropestřce se pije horký po malých doušcích ráno na lačný žaludek, cca ½ hodiny před obědem a večer před spaním. Tuto ozdravnou kúru bychom měli pro správný účinek dodržovat pravidelně několik týdnů.

TIP: Čaj a jeho antioxidační účinky

VIDEO: Tři čaje pro tři typy lidí

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva